Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W weekend będzie można bezpłatnie otrzymać cebulki kwiatów ozdobnych

Podczas dwóch miejskich imprez odbywających się w weekend w Gdańsku, będzie można otrzymać (bezpłatnie!) cebulki kwiatowe. To kolejne przekazywanie cebulek do nasadzeń jesiennych, które ma na celu zainspirowanie mieszkańców do ukwiecania najbliższego otoczenia miejsc zamieszkiwania: parapetów, balkonów, tarasów i ogródków przydomowych.

A
A

Akcję od 2015 roku organizuje Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – W tym roku cebulki roślin ozdobnych przekażemy mieszkańcom w sobotę podczas Święta Komunikacji Miejskiej na pętli tramwajowej na Chełmie oraz w niedzielę podczas Pikniku Mobilności – mówi Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska.
Cebulki będą rozdawane od początku obu imprez, aż do wyczerpania. W sobotę będzie to blisko 1000 paczuszek z kilkoma cebulkami, w zależności od gatunku. W niedzielę do przekazania będzie 2000 paczuszek.

Każdy z chętnych będzie mógł otrzymać po trzy paczuszki (kapersy).
W tym roku zakupiono cebulki tulipanów, hiacyntów, liliowców, irysów, narcyzów i krokusów.

Sobota, 15 września
Cebulki będą rozdawane od godz. 11.00 podczas festynu pod hasłem „Bezpieczna Komunikacja Miejska” na pętli Chełm Witosa (szczegóły: https://www.gdansk.pl/wydarzenia/swieto-komunikacji-miejskiej-na-petli-chelm-witosa,w,23199)

Niedziela, 16 września
Cebulki będą rozdawane od godz. 11.00 na Pikniku Ekomobilności na ulicach Szafarnia i Stągiewna (więcej informacji: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/zbliza-sie-europejski-tydzien-mobilnosci-a-razem-z-nim-masa-atrakcji,a,124365).

Po raz czwarty
Bezpłatne przekazywanie mieszkańcom cebulek kwiatowych odbędzie się po raz czwarty. Po raz pierwszy miało miejsce w 2015 roku. W 2016 i w 2017 roku mieszkańcom rozdano łącznie blisko 50 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych.
Obecny projekt jest to kontynuacją projektu rozdawania mieszkańcom nasion kwiatów, czyli akcji „Posiej nas”, w ramach której od 2008 roku mieszkańcom rozdano blisko 100 000 nasion kwiatów ozdobnych – maciejek, słoneczników i innych!

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy