Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W sobotę w Gdańsku – porady na temat problemów finansowych

Osoby borykające się z problemami finansowymi, mające długi, pożyczki i kredyty mogą otrzymać bezpłatną pomoc podczas IV Gdańskiego Dnia bez Długów, organizowanego w mieście w sobotę 17 listopada. Porady będą udzielane w tramwaju na trasie Strzyża PKM – Siedlce i w siedzibie Gdańskiego Centrum Świadczeń w godzinach od 9 do 13.

A
A

Pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” w tramwaju będą udzielane porady i informacje m.in. jak wyjść z pętli kredytowej, rozłożyć spłatę na raty czy też ogłosić upadłość konsumencką. Prawnicy wskażą np. gdzie i na jakie wsparcie może liczyć rodzina, która nie radzi sobie z wydatkami, ma długi wynikające np. z utraty pracy czy zaciągniętych zobowiązań. Będzie można uzyskać pomoc w prawidłowym planowaniu domowego budżetu.

Gdańsk jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które na szeroką skalę postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Każda rodzina, która wpadnie w finansowe tarapaty musi mieć poczucie, że z problemem nie jest sama. Może liczyć na fachową, kompleksową pomoc między innymi instytucji miejskich i organizacji pozarządowych.

Plakat kampanii Dzień bez długów
Plakat kampanii "Dzień bez długów"
mat. promocyjne UMG

W Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w specjalnym punkcie będzie można uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania świadczeń na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych czy dofinansowania do opłat za lokal i energię realizowanych przez Centrum. Także dłużnicy alimentacyjni będą mogli dowiedzieć się więcej o zagrożeniach wynikających z  niepłacenia alimentów oraz możliwości regulacji należności. Dłużnik alimentacyjny może np. stracić prawo jazdy i mieć trudności z uzyskaniem kredytu.

Organizacja IV Gdańskiego Dnia bez Długów wynika z realizowanego w mieście Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych.


Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy