Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W parku przy ul. Osiedlowej powstanie plac zabaw ze ścianką wspinaczkową

W poniedziałek, 28 września poznaliśmy oferty w przetargu na zagospodarowanie parku przy ul. Osiedlowej na gdańskich Kokoszkach. W ramach zadania, które zostało przegłosowane w Budżecie Obywatelskim, na skwerku powstanie plac zabaw z trampolinami i niewielką ścianką wspinaczkową.

A
A

Do końca roku skwer przy ul. Osiedlowej na Kokoszkach zyska na atrakcyjności. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego 2019 w parku powstanie plac zabaw z trampolinami, ścianką wspinaczkową i ławkami. Realizacja inwestycji zostanie przeprowadzona w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Na realizację zadania zabezpieczono 189 tys. złotych. Wpłynęła jedna oferta – od firmy WT Bonsai na 187 944 zł. Jest ona obecnie analizowana.

Park na Osiedlowej, jest jednym z trzech, które powstają na Kokoszkach w ramach projektu „3 Parki na 3 osiedlach dzielnicy Kokoszki”. Realizacja pozostałych jest już w toku. W parku przy ul. Azaliowej pojawią się nowe ławki i kosze, a także zostanie wykonany drenaż francuski. Prace potrwają do końca września. Ich koszt wynosi ok. 113 tys. złotych. Z kolei Park przy ul. Goplańskiej zyska oświetlenie. Roboty zakończą się w październiku i będą kosztować ok. 103 tys. złotych.

Park przy ul. Osiedlowej, na której powstanie plac zabaw
Park przy ul. Osiedlowej, na której powstanie plac zabaw
Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska