Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W czwartek wideoczat z radnymi, w poniedziałek sesja Rady Miasta

Podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 9:00, radni będą debatować m.in. nad uchwaleniem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska. Tematy poruszane na sesji będą komentowane kilka dni wcześniej - w czwartek (19.04) - przez przewodniczących klubów Piotra Borawskiego (PO) i Kazimierza Koralewskiego (PiS). Wideoczat rozpocznie się o godz. 12:30 w portalu gdansk.pl.

A
A

Na sesji będą również omawiane tematy związane z podziałem Gdańska na stałe obwody głosowania, przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Stogi w rejonie Pola Bitewnego na Półwyspie Westerplatte, ustanowieniem pomników przyrody, wykazem kąpielisk na polskich obszarach morskich przyległych do granic Gminy Miasta Gdańska, czy ustaleniem planu sieci publicznych przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska w roku szkolnym 2018/2019. Radni będą również wyrażać opinię na temat lokalizacji kasyna gry. Szczegóły dotyczące porządku obrad znajdują się tutaj.

Tradycyjnie, relację z obrad Rady Miasta będzie można obejrzeć na żywo w portalu gdansk.pl. Obrady będą tłumaczone na język migowy.

Obrady sesji Rady Miasta Gdańska odbędą się 23 kwietnia 2018 roku (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali obrad (I piętro) Nowego Ratusza, ul. Wały Jagiellońskie 1.