Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Venture Day 2018 - Dzień innowacji i technologii w STARTERZE

Już w najbliższy wtorek, 9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER rozpocznie się Venture Day – konferencja poświęcona trendom w technologii. To już VI edycja wydarzenia. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele świata biznesu, inwestorzy, a także start-upy. Konferencja posłuży jako przestrzeń do networkingu i wymiany doświadczeń. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.VentureDay.pl

A
A

Wydarzenie rozpocznie wykład Vincenta Vinkoerta - dyrektora działu rozwoju biznesu  w PortXL – największym na świecie akceleratorze morskim, który swoją siedzibę ma w Rotterdamie. Przegląd wybranych rozwiązań cyfrowych dla branży morskiej, kolejowej i drogowej zaprezentuje natomiast Przemysław Myszka z portalu Baltic Transport Journal.

Konferencja poruszy zagadnienia związane z wykorzystaniem nowych technologii w medycynie. Firma Harimata stworzyła aplikację, która wspiera wykrywanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci. Należą do nich m.in. autyzm, zespół nadpobudliwości psychoruchowej, zwane potocznie ADHD czy zespół deficytu uwagi. Testy mają atrakcyjną formę gier na tablecie. Dzieci łatwo angażują się w rozgrywkę, co zmniejsza stres związany
z oceną. O działaniu Play.Care i jej dokładności, podczas Venture Day opowie Paweł Jarmołkowicz. Natomiast Magdalena Derebecka z Holorad, zapozna uczestników konferencji z narzędziem, które odmieniło życie słabowidzących.

- Tegoroczna edycja Venture Day skupi się na inteligentnych rozwiązaniach w branży morsko-logistycznej. Rafał Wolak, współzałożyciel gdyńskiej firmy SeaData specjalizującej się w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora publicznego, już zapowiedział, że wspólnie skontrolujemy jakość powietrza w Trójmiejskich portach – mówi Anna Miler, koordynatorka wydarzenia z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Na uczestników Venture Day czeka niespodzianka. Po raz pierwszy w Polsce zmianie ulegną zasady pitchingu. Przed start-upami zaprezentują się dojrzałe Venture Capital. Według Mateusza Nowaka z Mazovia Capital, w zmienionej formule chodzi o stworzenie pomostu między start-upami a inwestorami, swojego rodzaju „platformy kontaktu”.

– To narzędzie, w zależności od tego, jak zostanie użyte może być przydatne lub nie. Tu naprawdę nie chodzi o walkę ego między inwestorami a start-upami. Jeszcze raz, bądźmy pragmatyczni: whatever works – dodaje.

Organizatorami konferencji są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronaty honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni i Gdański Uniwersytet Medyczny.

Partnerami wydarzenia są: Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego - InvestGDA, Klaster Interizon, LKK, Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Partnerem strategicznym jest Miasto Gdańsk. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.VentureDay.pl

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy