Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Zmiany w ciągu ulicy Trakt św. Wojciecha

W związku z kontynuacją robót związanych z budową wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku w nocy z dnia 3.06.2018 r. na 4.06.2018 r. wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu polegająca na zwężeniu jezdni Traktu św. Wojciecha.

A
A

W godzinach 13:00 – 18:00 udostępnione będą dla ruchu dwa pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i jeden w kierunku Gdańska. Natomiast w godzinach 18:00 – 13:00 udostępnione zostaną dwa pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Organizacja w układzie dwa + jedno obowiązywała będzie do końca realizacji zadania. Ponadto w związku z koniecznością przebudowy elementów teletechniki w najbliższą środę 30.05.2018 r. zostanie wprowadzone jednostronne zawężenie w ciągu ulicy Okopowej oraz całkowite zamknięcie wjazdu w ulicę Św. Trójcy od strony ulicy Okopowej. Objazd do ulicy Św. Trójcy przez ulice: Podwale Przedmiejskie oraz ulicę Rzeźnicką. Utrudnienia w tym miejscu powinny potrwać około dwa dni. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się pod koniec marca br. i  została podzielona na dwa zadania:

ZADANIE 1
Budowa wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku, w tym:

  • Przebudowa układu drogowego wraz ze skrzyżowaniami
  • Budowa obiektów mostowych - wiadukt na torami kolejowymi
    w ciągu ul. Trakt Św. Wojciecha, wiadukty nad ul. Nowe Podwale Grodzkie, estakady dojazdowe do wiaduktu, most przez Kanał Raduni

ZADANIE 2
Budowa parkingu wielopoziomowego zlokalizowanego w rejonie wiaduktu Biskupia Górka przy ul. Okopowej.

Koszt inwestycji to ponad 143 mln zł. Miasto Gdańsk na przebudowę wiaduktu otrzymało dofinansowanie w wysokości 85% z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wykonawca robót, firma Budimex S.A. na realizację zadania ma czas do lipca 2019 r.

 

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska