Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska

W poniedziałek 14 września o godz. 18.00 w Dworze Artusa odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Gdańska, na której tytuły Honorowego Obywatela Miasta Gdańska otrzymają Halina Winiarska-Kiszkis i Jerzy Kiszkis. Sesja będzie transmitowana na portalu www.gdansk.pl.

A
A

- Wydarzenie odbędzie się w Wielkiej Hali Dworu Artusa z zachowaniem reżimu sanitarnego i ograniczeniami co do liczby uczestników. W związku z tym niemożliwe było przygotowanie uroczystej sesji na taką skalę, jak dotychczas – informuje Wioletta Krewniak, dyrektor Biura Rady Miasta Gdańska.

Dla fotoreporterów i dziennikarzy przewidzianych jest 5 miejsc.

Porządek obrad XXVII sesji Rady Miasta Gdańska,
z okazji nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska Pani Halinie Winiarskiej-Kiszkis oraz Panu Jerzemu Kiszkisowi, w dniu 14 września (poniedziałek) o godz. 18.00, w Dworze Artusa w Gdańsku:

  1. Sprawy regulaminowe – otwarcie sesji Rady Miasta Gdańska.
  2. Wystąpienie Przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Pani Agnieszki Owczarczak.
  3. Wystąpienie Prezydenta Miasta Gdańska Pani Aleksandry Dulkiewicz.
  4. Laudacja.
  5. Wręczenie dyplomów.
  6. Wystąpienie Honorowych Obywateli Miasta Gdańska.
  7. Zakończenie obrad.

Przypomnijmy, że uchwała w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Gdańska Halinie Winiarskiej-Kiszkis i Jerzemu Kiszkisowi to wspólna inicjatywa przewodniczącej Rady Miasta Gdańska Agnieszki Owczarczak, klubów radnych Koalicji Obywatelskiej i Wszystko dla Gdańska, prezydent Aleksandry Dulkiewicz i wielu środowisk.

Sesja, podczas której uchwała została poddana pod głosowanie Rady Miasta Gdańska odbyła się w czwartek, 27 lutego. – Pani Halina i pan Jerzy Kiszkis to nie tylko aktorzy. Byli zaangażowani w życie społeczne, polityczne. Do dzisiaj stoją na straży najważniejszych wartości, a swoją postawą pokazują wszystkim jak należy iść przez życie – uzasadniała Agnieszka Owczarczak.

Uchwała została podjęta większością głosów radnych (za: Koalicja Obywatelska i Wszystko dla Gdańska, przeciw: PiS).

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy