Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Umowa na budowę drogi rowerowej na ul. Nowatorów

Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Nowatorów, na odcinku od ulicy Kartuskiej do Budowlanych. Prace potrwają do końca sierpnia 2021.

A
A

Na ulicy Nowatorów, na odcinku od Kartuskiej do Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną również niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów będzie poszerzony.
Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Prace zakończą się w sierpniu przyszłego roku.
Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
W ramach tego samego programu w Gdańsku powstaje również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Inwestycja obejmuje ok. 500 metrowy odcinek ulicy od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką. Prace zakończą się w grudniu 2020 r.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska