Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uczniowie z SP 67 zapraszają na teatr w wielu językach

Gdańska SP 67 zaprasza jutro, 18 maja na trzecią edycję Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Językach Obcych „ACT”. Dzieci dadzą popis w języku angielskim, hiszpańskim i niemieckim.

A
A

Impreza odbędzie się w auli budynku Zespołu Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52. Rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do ok. godz. 14.

- Konkurs już od samego początku cieszył się zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli z różnych szkół w województwie. Po pierwszej edycji otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii popierających naszą inicjatywę, rozumiejąc, że współczesna młodzież nie żyje tylko na  portalach społecznościowych, ale ma potrzebę rozwijania swoich pasji i doskonalenia umiejętności językowych, aktorskich, plastycznych i muzycznych. To wszystko mogą odnaleźć w naszym konkursie – tłumaczy Iwona Kacprzyńska, nauczycielka z SP 67 w Gdańsku i koordynatorka konkursu.

W trakcie młodzież zaprezentuje sztuki w językach: angielskim, hiszpańskim i niemieckim. Oceny prezentacji dokona międzynarodowe, niezależne jury. Nagrodzone statuetkami zostaną najlepsze spektakle w poszczególnych kategoriach językowych, a także najlepszy aktor przeglądu, scenografia,  zaś najlepsza sztuka otrzyma nagrodę Grand Prix.

- Każdy sposób na rozwój i doskonalenie umiejętności językowych jest dobry, a gdy nasze pomysły spotykają się z aprobatą i zainteresowaniem ze strony uczniów dodatkowo motywuje to nas, nauczycieli, by ofertę naszych zajęć i konkursów poszerzać i uatrakcyjniać – przekonuje Iwona Kacprzyńska.

Dyrekcja szkoły do udziału zaprasza także mieszkańców Gdańska. Miejsca na widowni będą czekać.

Opowieść Wigilijna
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy