Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Myśliwskiej od 16 lipca

W najbliższy poniedziałek, 16 lipca około godz. 11.00, planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na ul. Myśliwskiej. Przewidywany czas utrudnień to ok. 4–5 tygodni.

A
A

Zmiany dotyczyć będą dwóch odcinków ulicy:

 1. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Bulońską (na wysokości kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)

Zamknięty dla ruchu zostanie fragment skrzyżowania ul. Bulońskiej z ul. Myśliwską w kierunku ul. Piekarniczej (na wysokości kościoła). Zgodnie z wprowadzoną organizacją nie będzie możliwości zjazdu ulicą Myśliwską w kierunku ul. Piekarniczej. Dojazd do ulicy Piekarniczej odbywał się będzie przez ulicę Bulońską i Rakoczego. Jezdnia Bulońskiej w kierunku Rakoczego zostanie zawężona do jednego pasa ruchu na odcinku ok. 60 m. Istniejący przystanek autobusowy „Migowo” zostanie przesunięty o ok. 40 m w kierunku Rakoczego. Ruch pieszych odbywać się będzie wyznaczonymi tymczasowymi chodnikami. Taka organizacja potrwa ok 5. tygodni.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Bulońskiej
Zmiany organizacji ruchu na ul. Bulońskiej
DRMG

Wprowadzone zmiany są I etapem prac związanych z budową skrzyżowania łączącego ul. Bulońską z ul. Nową Bulońską Północną.

2. Skrzyżowanie ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską

Na skrzyżowaniu ul. Myśliwskiej z ul. Wołkowyską wprowadzone zostanie jednostronne zawężenie chodnika od strony budowanej ul. Nowej Wołkowyskiej. Utrudnienia w ruchu związane są z budową ronda ul. Nowej Wołkowyskiej i będą dotyczyły jedynie pieszych. Przewidywany czas utrudnień to ok. 4 tygodni.

Tymczasowa zmiana dla pieszych
Tymczasowa zmiana dla pieszych
DRMG

Zmiany organizacji ruchu związane są z budową linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ulicy Nowej Bulońskiej Północnej, która ma połączyć istniejącą Bulońską z ulicą Jabłoniową. Inwestycja zakłada budowę linii tramwajowej, jezdni oraz ścieżki rowerowej wraz infrastrukturą towarzyszącą od skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską do skrzyżowania ulicy Jabłoniowej i Warszawskiej. Inwestycja jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014–2020.  Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, którego liderem jest firma NDI S.A. z Sopotu. Koszt realizacji zadania to niemal 192 mln zł. Inwestycja dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Dofinansowanie unijne wynosi 58,5 mln złotych. Budowa ma zakończyć się w IV kwartale 2019 roku.

Co już zrobiliśmy?

Po okresie organizacji i przygotowań do rozpoczęcia robót pełną parą ruszyła budowa linii tramwajowej łączącej południowe dzielnice miasta. Na znacznym obszarze inwestycji, na terenie dawnych ogrodów działkowych wykonywane są prace polegające na makroniwelacji terenu. Rozpoczęto również układanie infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji deszczowej, ciepłociągu, wodociągu i gazociągu. Od strony istniejącej ul. Bulońskiej trwają natomiast rozbiórki starych chodników, układane są podbudowy pod ścieżkę rowerową i chodnik w kierunku ul. Rakoczego, sukcesywnie prowadzone są również prace brukarskie. Prace związane z budową infrastruktury podziemnej prowadzone są również od strony ul. Jabłoniowej. Na odcinku ulicy Jabłoniowej, od strony ul. Kartuskiej, wykonywana jest rozbiórka starych nawierzchni betonowych, przystąpiono również do prac związanych z budową kanalizacji.

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska