Trzecia odsłona „Sprzątania Świata 2.0”. Czas na gdańskie firmy oraz instytucje!
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Trzecia odsłona „Sprzątania Świata 2.0”. Czas na gdańskie firmy oraz instytucje!

Trzecia odsłona „Sprzątania Świata 2.0”. Czas na gdańskie firmy oraz instytucje!
Gdańsk postawił na cykliczność popularnej akcji „Sprzątania Świata” oraz integrację wokół jej idei możliwie najróżniejszych środowisk. Po nurkach, kajakarzach, rodzinach, tym razem do działań zaproszone zostały odpowiedzialne marki, przedsiębiorstwa, organizacje i podmioty publiczne. Wszystko to w ramach odsłony 3 akcji „Eko-wolontariat pracowniczy”, która potrwa cały miesiąc.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
aaaamberif2022_ergo_arena_mat_mtg

Głównym celem jest budowa proekologicznego efektu skali, a także edukacja wszystkich tych,  którym leżą na sercu dobro środowiska i estetyka naszego miasta. Nie ma wątpliwości, że takich zaangażowanych podmiotów  w Gdańsku nie brakuje, więc organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich do wspólnego działania.

 - Nie ma znaczenia czy Wasze firmy, organizacje są duże, średnie czy małe. Czy prowadzicie salon kosmetyczny, budujecie jachty, księgujecie w centrum usług wspólnych, a może tworzycie zgrany zespół organizacji pozarządowej. Każdy jest tak samo ważny. W tym projekcie, najważniejsza nie jest liczba uczestników, a zjednoczenie wokół wspólnego celu. Połączmy siły i pokażmy, że Gdańsk potrafi – zachęca Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych.

Założenia akcji są bardzo proste. Organizacja, która zadeklaruje udział w inicjatywie, otrzymuje worki, rękawice (odbiór osobisty w Urzędzie Miejskim) i oczywiście gwarancję odbioru zebranych odpadów. Polem działań może być dowolny teren publiczny w całym Gdańsku. Jedyny warunek jest taki, że musi być on gminny. Jeśli będzie potrzebna wskazówka, gdzie warto się udać, organizatorzy służą  rekomendacją.

Od kultury przez biznes po urzędników. Kto już jest z nami?

Akcja rozpoczęła się 5 czerwca i potrwa do początku lipca. Dzięki temu chętni będą mogli znaleźć dla siebie dogodny termin. Organizatorzy przekonują jednak, że najlepiej, jeśli będą to poniedziałki i wtorki. Już po pierwszych zgłoszeniach widać, że wśród zainteresowanych grup rysuje się duża różnorodność. Od ekipy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, przez miejskie jednostki (np. Biuro Rozwoju Gdańska, Gdańskie Usługi Komunalne), firmy rozmaitych branż (np. Bioderma, McDonald’s, Northvolt, Robyg), aż po samego organizatora – czyli Urząd Miejski.

– Nie może być inaczej. Tym bardziej że Gdańsk szczyci się tytułem Europejskiej Stolicy Wolontariatu 2022. Cykl „Sprzątanie Świata 2.0” doskonale się w to wpisuje. W przypadku dużego zainteresowania, w które mocno wierzymy, „eko-wolontariat pracowniczy” stanie się naszą nową tradycją, a zarazem perspektywicznym projektem edukacyjno-proekologicznym wartym dalszego rozwijania – zapowiada Olga Goitowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Kto jeszcze? Dołączcie do nas! 

Prosimy o formalne zgłoszenia do akcji do 14 czerwca br. Konieczne jest uprzednie ustalenie ze wskazanym niżej koordynatorem akcji: terminu, miejsca, liczby potrzebnych worków / rękawic, odbioru odpadów. Będziemy wdzięczni za kontakt minimum tydzień przed planowanym dniem „Sprzątania”.

Wszelkie informacje dostępne są w Wydziale Gospodarki Komunalnej (Sylwia Zapisek) pod numerem telefonu: 58 323 7067, e-mail: sylwia.zapisek@gdansk.gda.pl.

Gorąco zachęcamy do udziału i wspólnego wysiłku w trosce o Czyste Miasto Gdańsk.