Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trzecia edycja plebiscytu „GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych”

W piątek, 8 lutego poznamy laureatów kolejnej edycji plebiscytu „GDAŃSK Miasto Przedsiębiorczych”. Uroczysta gala rozpocznie się o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności. Wydarzenie organizują: Miasto Gdańsk, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Dziennik Bałtycki.

A
A

Nagrody zostaną przyznane w siedmiu kategoriach: 
-          Przedsiębiorczość seniorów;
-          Przedsiębiorczość imigrantów;
-          Przedsiębiorczość młodzieży;
-          Przedsiębiorczość społeczna;
-          Przedsiębiorczość w edukacji;
-          Przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie;
-          Przedsiębiorczość wspierająca Miasto Gdańsk.

Celem plebiscytu jest wyróżnienie gdańszczan i gdańszczanek, którzy swoją aktywną i przedsiębiorczą postawą wpływają pozytywnie na społeczność Gdańska. Wśród nominowanych znaleźli się nie tylko przedsiębiorcy, ale także seniorzy, młodzież czy edukatorzy, których działania są rozpoznawalne i doceniane przez współpracowników, rówieśników czy podopiecznych. W gali weźmie udział Aleksandra Dulkiewicz pełniaca obowiązki Prezydenta.  

– Wraz z Miastem Gdańsk chcemy nagrodzić tych, których cechuje aktywność, odwaga i nietuzinkowość w działaniu, które są istotnymi elementami przedsiębiorczej postawy – mówi Anna Knoff, koordynatorka Plebiscytu z ramienia STARTERA.

Laureaci wybrani są z grona osób i firm, których mógł nominować każdy, kto chciał docenić wybraną gdańską markę czy mieszkańców miasta. Zwycięzców wyłoni specjalna kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Gdańska oraz internauci, którzy przyznają nagrody publiczności.

Znani są już laureaci wytypowani przez gdańszczan, którzy w trakcie wydarzenia otrzymają nagrody publiczności.

W kategorii „Przedsiębiorczość młodzieżowa” pierwsze miejsce przyznano Maciejowi Szrederowi, współorganizatorowi grupy młodych, ambitnych i innowacyjnych osób, które dążą do stworzenia wyjątkowych możliwości rozwojowych dla siebie i innych chętnych ludzi.

„Przedsiębiorczym seniorem” została Józefa Siudaczyńska – Babicz, długoletnia dyrygent Chóru im. Karola Szymanowskiego przy Kolegiacie pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku. Największą liczbę głosów w kategorii „Przedsiębiorczość imigrantów” zdobył Wiaczesław Łozowy, właściciel firmy zajmującej się dekoracjami wodnymi na wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Jerzy Petryczko to laureat „Przedsiębiorczości społecznej”, a „Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska” to wypożyczalnia sprzętu wodnego Boat&Bike.

Tomasz Lipiński właściciel restauracji Miasto Aniołów, zdobył tytuł „Przedsiębiorcy odpowiedzialnego społecznie”, a stawkę zamyka Anna Krause, wicedyrektor SP 27 w Gdańsk, zwyciężczyni w kategorii „Przedsiębiorczość w edukacji”.

Na zwycięzców czekają m.in. pamiątkowe dyplomy i statuetki, nagrody i publikacja na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Konkurs z roku na roku cieszy się coraz większą popularnością, co wpływa na rosnącą liczbę zgłoszeń.
  Ubiegłoroczny konkurs okazał się być dużym sukcesem. Nie inaczej będzie w tym roku. Wybranie zwycięzców spośród tak znakomitych kandydatów nie należy do najłatwiejszych zadań. Członkowie kapituły oceniać będą sukcesy biznesowe zgłoszonych przedsiębiorców, ale także ich otwartość na innowacje i wsparcie lokalnej społeczności – komentuje Anna Knoff z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. 

Organizatorami konkursu są: Miasto Gdańsk, Dziennik Bałtycki oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.
Gala rozpocznie się o godzinie 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności i potrwa do ok. godz. 20.00.

 


Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy