Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trwają prace przy budowie szkoły w Kowalach

Uczniowie z Gdańska oraz gmin Pruszcz Gdański i Kolbudy rozpoczną rok szkolny w nowym budynku. Placówka przygotowana jest na przyjęcie ok. 850 uczniów. Codziennie na budowie pracuje około 100 pracowników, którzy obecnie wykonują prace wewnątrz budynku dydaktycznego. Równocześnie trwają prace przy budynku sali gimnastycznej i otoczeniu szkoły.

A
A

W związku z reforma edukacji konieczna była zmiana projektu budynku szkolnego. Zrezygnowano z funkcji przedszkola oraz zmienił się zakres szkoły na taką z klasami I-VIII.  Dostosowanie obiektu do nowej funkcji umożliwi zwiększenie ilości uczniów z 650 do ok. 850, przy zachowaniu przyjętego podziału miejsc pomiędzy partnerów projektu.

Materiały prasowe

Obecnie najbardziej zaawansowane są prace przy budynku dydaktycznym i wynoszą obecnie 70% zaawansowania.  W budynku tym trwają m.in. prace związane z tynkowaniem ścian, wykonywaniem gładzi szpachlowych oraz kafelkowaniem. Budynek gotowy będzie na wrzesień br.

Materiały prasowe

Natomiast sala gimnastyczna, ze względu na konieczność wykonania dodatkowych prac związanych z przygotowanie podłoża, ma ok 30 % stanu zaawansowania prac i zostanie udostępniona na początku 2019 roku.

Na budowie metropolitalnej szkoły w Kowalach, każdego dnia prace wykonuje jednocześnie ok. 100 pracowników.
Dostosowanie obiektu do reformy edukacji nie będą wpływały na prawidłowe funkcjonowanie placówki, ani nie spowodują opóźnienia w rozpoczęciu działania placówki z początkiem roku szkolnego 2018/2019.  

Materiały prasowe

Aktualnie zakończyła się już rekrutacja do Metropolitalnej Szkoły Podstawowej w Kowalach. Rodzice złożyli ok. 630 wniosków, najwięcej z gminy Kolbudy.

Materiały prasowe

Największe zainteresowanie dotyczyło nauki w klasach pierwszych. Do nowej placówki zgłosiło się ok. 170 najmłodszych uczniów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też klasy czwarte – wpłynęło ok. 150 wniosków.

Nadal mogą się jednak zgłaszać uczniowie z obwodu szkoły.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy