Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tropem Nowego Domu – w sobotę spacer z psami po Głównym Mieście

Co roku jesienią ścieżkami Głównego Miasta maszerują psy ze Schroniska „Promyk”. Towarzyszą im także rodziny, które już swojego czworonoga adoptowały. Jubileuszowa 5. edycja spaceru rusza w sobotę 10 listopada o godz. 12:00 spod Galerii FORUM GDAŃSK

A
A

"Nie kupuj, adoptuj" – to jedno z głównych haseł, które co roku przyświeca organizatorom i uczestnikom spaceru Tropem Nowego Domu. Akcja zainicjowana pięć lat temu przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” w Gdańsku odczarowuje nieprawdziwy i krzywdzący, ale wciąż niestety obecny w świadomości wielu ludzi, obraz psa bezdomnego jako agresywnego czy nieposłusznego. A zwierzęta ze schroniska nie są gorsze i jak wszystkie inne zasługują na kochające i odpowiedzialne domy.

- W tym roku świętujemy już mały jubileusz. Co roku jest nas coraz więcej i jest to niezwykle budujące, że tak wielu mieszkańców naszego miasta chce się angażować w pomoc bezdomnym zwierzętom. – podkreśla Kierownik Schroniska, Piotr Świniarski. Na nasz spacer można oczywiście przyjść ze swoim zwierzakiem, także tym adoptowanym wcześniej z „Promyka”, ale mile widziane są także osoby, które psa nie mają, a chcą swoim uczestnictwem wyrazić wsparcie dla idei naszej imprezy. Pojawi się także kilkoro czworonożnych przedstawicieli schroniska, dla których być może udział w tej imprezie będzie wstępem do znalezienia prawdziwego domu. Dajcie szansę schroniskowym psom i kotom – dodaje Piotr Świniarski.

Zabierz też swojego psa na wspólny spacer

Wszyscy opiekunowie, którzy zechcą uczestniczyć w spacerze proszeni są o zaopatrzenie swoich zwierząt w obroże, smycze i jeśli jest taka potrzeba, również w kagańce oraz zapewnienie wody dla podopiecznych oraz woreczków na odchody. - Przypominamy o tym, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście - mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk.

W tym roku już po raz piąty będzie można pospacerować po Głównym Mieście z psami ze Schroniska Promyk. Organizatorzy zapraszają też do udziału wszystkich chętnych ze swoimi czworonogami.
W tym roku już po raz piąty będzie można pospacerować po Głównym Mieście z psami ze Schroniska Promyk. Organizatorzy zapraszają też do udziału wszystkich chętnych ze swoimi czworonogami.
materiały prasowe

W trakcie spaceru trwać będzie także zbiórka środków finansowych na rzecz podopiecznych schroniska - ZBIÓRKA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH NA DIAGNOSTYKĘ, ZABIEGI WETERYNARYJNE, REHABILITACJĘ ZWIERZĄT PRZEBYWAJĄCYCH W SCHRONISKU PROMYK GDAŃSK NR 2018/2812/KS

W Schronisku „Promyk” przy ul. Przyrodników 14 w Gdańsku-Kokoszkach przebywa obecnie ok 150 psów i 80 kotów. Placówka otwarta jest dla odwiedzających od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11:00-15:30. Szczegółowe informacje o adopcjach i wolontariacie dostępne są na stronie www.schroniskopromyk.pl.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy