PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Tramwaje z misją w ten weekend wyjadą w miasto

W najbliższą sobotę na gdańskie tory wyjedzie „Tramwaj zwany pożądaniem”, dzień później - „Tramwaj do Wolontariatu”. W pierwszym pożądaną wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy. Drugi promował będzie ideę wolontariatu wśród mieszkańców.

A
A

Gdańskie autobusy i tramwaje na co dzień towarzyszą mieszkańcom w drodze do pracy, czy szkoły, ale są też przestrzenią projektów społecznych realizowanych na terenie miasta. Po Gdańsku od wielu już lat kursuje m.in. „Autobus SOS”, będący wsparciem dla osób w kryzysie bezdomności. Jak zawsze pojazd dedykowany tej akcji zapewniają Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Co roku pojazdy GAiT, w tym te z zabytkowej floty, stają się przestrzenią m.in. właśnie takich projektów społecznych jak „Tramwaj zwany pożądaniem”, czy „Tramwajem do Wolontariatu”. Nie inaczej jest w tym roku.

Tramwaj zwany Pożądaniem

W roli „Tramwaju zwanego Pożądaniem” - tramwaj Pesa Swing.  W nim pożądaną wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy - studenci medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Tramwaj kursował będzie 4 grudnia, w godz. 16.00-21.00 na trasie Strzyża PKM - Chełm Witosa. Przejazdy nim są bezpłatne i ogólnodostępne.

Tramwajem do Wolontariatu

W „Tramwaj do Wolontariatu” wcieli się natomiast tramwaj z zabytkowej floty GAiT - Konstal 102Na. Na tory wyjedzie 5 grudnia z okazji przypadającego w ten dzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tramwaj promował będzie ideę wolontariatu wśród mieszkańców. Kursował będzie na trasie Oliwa -  Siedlce, w godz. 13.00 - 16.30. Przejazdy nim są bezpłatne i ogólnodostępne.

Anna Dobrowolska (0)
Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o.