Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trakt Konny, Chłopską i al. Grunwaldzką czekają remonty

W piątek, 25 maja ogłoszono przetargi na modernizację odcinków Traktu Konnego i ul. Chłopskiej. Prace mają zakończyć się jesienią. Remont przejdzie także fragment al. Grunwaldzkiej.

A
A

Ulica Chłopska zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Jagiellońskiej. Prace przebiegać będą na jezdni w kierunku Sopotu. W ramach inwestycji zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni i krawężniki. Zadanie przewiduje także wykonanie kanalizacji deszczowej na wspomnianym odcinku. Zakres prac uwzględnia także remont zatoki autobusowej. Inwestycja ma zakończyć się do końca września. Przetarg na realizację zadania ogłoszono 25 maja. Oferty na realizację zadania poznamy 12 czerwca.

W piątek ogłoszono także postępowanie przetargowe na modernizację Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Ponadto po stronie Placu Zebrań Ludowych zostanie wyremontowany chodnik. Oferty przetargowe poznamy 13 czerwca. Inwestycja ma zakończyć się do końca września.

Przypomnijmy, że niebawem poznamy oferty na przebudowę al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Opackiej do stacji PKM przy ul. Abrahama. Zadanie obejmować będzie modernizację ul. Grunwaldzkiej na trzech odcinkach:

- Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego;

- Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej;

- Odcinek III - Odcinek od wysokości budynku nr 531 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej.

Ponadto inwestycja obejmować będzie remont kanalizacji deszczowej, wymianę nawierzchni i krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Planowany termin realizacji zadania to sierpień 2018 r.  Inwestycje są częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. Jednym z jego elementów jest remont tzw. trzeciej jezdni ul. Jaśkowa Dolina. Koniec prac przewidziano na lipiec 2018 r.

W ramach programu w 2017 roku za łączną kwotę ponad 11 mln złotych zmodernizowane zostały m.in. Al. Grunwaldzka (na odcinku od Braci Lewoniewskich do Abrahama), Trakt Św. Wojciecha (od Sandomierskiej do Wiaduktu Biskupia Górka), nawierzchnia ul. Świętokrzyskiej na dwóch odcinkach, ul. Chłopska na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Piastowskiej.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska