Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

To już prawie rok z Kartą Mieszkańca

Niebawem upłynie rok funkcjonowania Gdańskiej Karty Mieszańca. W tym czasie karty odebrało ponad 155 tys. mieszkańców. Od lipca dzieci i młodzież posiadający kartę mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Korzysta z tego już 90% z 64 tys. młodych osób. Wśród wielu funkcjonalności karty są darmowe wstępy do instytucji, rabaty na usługi, a także możliwość integracji karty z innymi miejskimi ofertami. W najbliższych dniach pojawi się możliwość zamiany plastikowej karty na aplikację w telefonie. I nie jest to koniec nowości.

A
A

W Gdańsku żyje się coraz lepiej.  A karta mieszkańca jest wyrazem silnego patriotyzmu lokalnego. Cieszę się, że tak wielu gdańszczan i gdańszczanek ma i aktywnie korzysta ze swojej karty. A teraz korzystanie z karty jest jeszcze prostsze dzięki aplikacji mobilnej – podkreślał prezydent Adamowicz.

Aplikacja mobilna Karty Mieszkańca
Aplikacja mobilna Karty Mieszkańca
G. Mehring

Od momentu wprowadzenia Gdańskiej Karty Mieszkańca w listopadzie 2017 roku, bardzo wiele się zmieniło. Karta stała się jeszcze praktyczniejszym, a co za tym idzie bardziej popularnym produktem. Obecnie posiada ją już ponad 155.000 mieszkańców, czyli 1/3 uprawnionych! Jako ciekawostkę można podać, że najwięcej osób zarejestrowanych w systemie mieszka na Chełmie, Ujeścisku-Łostowicach oraz w Pieckach-Migowie.

Stopniowo Karta zyskiwała nowe funkcjonalności. Stała się też integratorem wielu usług, np. Karty Gdańskiego Lwa (bilet do ZOO), umożliwiła dogranie karnetu na gdańskie pływalnie z dodatkowym rabatem oraz zakup biletu na mecze siatkówki zespołu TREFLa. Korzystanie z oferty rekreacyjnej, kulturalnej, sportowej i edukacyjnej Gdańska, stało się łatwiejsze i bardziej intuicyjne. A wszystko za symboliczną złotówkę.

Największą popularnością cieszą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w naszym mieście, które przysługują dzieciom i młodzieży przy okazywaniu GKM. Wystarczy wspomnieć, że z tej opcji korzysta aż 90% uprawnionych, czyli już ponad 55.000 osób! Ale nie tylko młodzież korzysta z benefitów Karty. Całe rodziny już cieszą się bezpłatnymi wejściami i rabatami. Nie zapomniano także o seniorach, którzy mogą korzystać z wejściówek na gdańskie pływalnie w promocyjnej cenie 5 złotych.

Korzystanie z Karty Mieszkańca będzie jeszcze prostsze. Od 18 października aplikacja mobilna będzie dostępna dla użytkowników systemu Android. Na przełomie października i listopada dostępna będzie również na system IOS. Dzięki aplikacji na urządzenia mobilne będzie można zostawić plastikową kartę w domu.

Karta zawiera w sobie 10 obiektów, do których raz w roku, wejdziemy z nią bez potrzeby kupowania biletu. Największym powodzeniem na przestrzeni ostatniego roku cieszyły się bezpłatne wejścia do Gdański Ogród Zoologiczny (blisko 37 tys. wejść), Centrum Hewelianum (6,6 tys.) oraz Pływalnie Gdańskiego Ośrodka Sportu (3,3 tys.). Nie słabnie również popularność wejściówek na mecze Lechii Gdańsk. Także oferty rabatowe u aż 70 partnerów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zwłaszcza oferty umożliwiające rozwój osobisty oraz wypoczynek i co ciekawe, usługi przeznaczone dla naszych domowych pupili.

Karta Mieszkańca w liczbach
Karta Mieszkańca w liczbach
mat. prasowe

 

Karta Mieszkańca została zintegrowana z:

- Pakietem basenowym - to możliwość nagrania karnetu na pływalnie gdańskie na Gdańską Kartę Mieszkańca z dodatkowym 10% rabatem

- Kartą Gdańskiego Lwa - roczny bilet do ZOO na Gdańskiej Karcie Mieszkańca

- Trefl Gdańsk - dodatkowa oferta jednego bezpłatnego meczu siatkówki (poza top 10) dla użytkowników Gdańskiej Karty Mieszkańca

 

Karta Mieszkańca zostanie zintegrowana z:  

- pakietem pływalnie za 5 zł dla seniorów (w godzinach 7:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku)

- projekt z GOPZ program prozdrowotny: 3 tygodnie zajęć sportowych, badań, wykładów z zakresu zdrowia i zdrowego żywienia

- dedykowany pakiet seniora - projekt Gdańskiego Urzędu Pracy - bonifikaty i nagrody dla pracujących seniorów i rozwinięcie projektu we współpracy z innymi partnerami

 

Warto dodać, że posiadacze Karty otrzymują regularne informacje drogą e-mail, z najnowszymi ofertami i funkcjonalnościami GKM. Wszystkie informacje można także znaleźć na oficjalnej stronie projektu czyli www.jestemzgdanska.pl gdzie można również zakupić Kartę.

Prezentacja z konferencji prasowej (1.06 MB)

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy