PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Szkoły zapraszają rodziców i opiekunów

Szkoły zapraszają rodziców i opiekunów
Luty to miesiąc dni otwartych w gdańskich szkołach podstawowych. W piątki i soboty w poszczególnych placówkach odbędą się spotkania z rodzicami i opiekunami 6 i 7 latków. Swoje drzwi otworzą 64 szkoły samorządowe i 4 publiczne niesamorządowe.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Podczas wizyty będzie można porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami na temat organizacji szkoły, nauczania, a także poznać zaplecze sportowe oraz warunki techniczne, którymi dysponuje szkoła. Szczegółowy harmonogram dostępny jest w załączniku. Pierwsze szkoły otworzą swoje drzwi w najbliższy piątek i sobotę, 10 i 11 lutego.

Dni otwarte to także doskonała okazja, aby poznać ofertę zerówek szkolnych, w których nauka nie różni się od edukacji w ostatniej grupie przedszkolnej. Tak samo jak tam, zapewnione jest całodzienne wyżywienie, 10-godzinna bezpłatna opieka, także podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru. Opiekę świadczą wykwalifikowani nauczyciele, dzieci mają dostęp do bogatej infrastruktury szkolnej, w tym również wydzielonej przestrzeni do zabawy i gier sportowych.

Tegoroczna rekrutacja do szkół podstawowych, przedszkoli i zerówek szkolnych rozpocznie się w środę, 1 marca.

DNI OTWARTE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (290.84 KB, pdf)