Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Szkoła Podstawowa nr 15 zaprasza na otwarty trening Białych Lwów

W sobotę, 28 kwietnia, w godzinach 9.00 – 11.00 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 15 (ul. Mariana Smoluchowskiego 13) odbędzie się pierwszy otwarty trening futbolu amerykańskiego z Białymi Lwami.

A
A

- Młodzież naszej szkoły wraz z  zawodnikami drużyny zapraszają na cztery otwarte treningi i zajęcia sportowe dla dzieci, rodziców i mieszkańców dzielnicy. Są to działania unikatowe w skali miasta, jeśli chodzi o tę dyscyplinę – przekonuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, Bożena Kierończyk. – Chcemy, aby nasza szkoła była liderem w promowaniu ciekawych dyscyplin sportowych oraz wzorem działalności w partnerstwie z klubami sportowymi i organizacjami pozarządowymi. Wierzymy, że takie działania przyniosą nieocenione korzyści naszym uczniom i społeczności lokalnej.

W roku 2017 drużyna Białe Lwy zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach ośmioosobowej formuły futbolu amerykańskiego. Odwiedziła też szkołę podczas „Mikołajków na sportowo”. Ponieważ uczniowie zafascynowali się zawodnikami i nową dyscypliną sportu, dyrekcja nawiązała współpracę z tymi sportowcami.

Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy