Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„Szanowna Pani, Szanowny Panie, od nas masz zestaw, a wodę masz w kranie!”

Gdańska woda z kranu jest smaczna, bezpieczna i wartościowa. Nie ustępuje jakością wodom butelkowanym, ale bije je na głowę podstawowym atutem: 100 razy niższą ceną za litr! Do picia gdańskiej kranówki w czwartek 20 września, dokładnie w południe (godz. 12.00), pod fontanną Neptuna zachęcać będą przedstawiciele Saur Neptun Gdańsk. Przechodnie, którzy gdańskiej wody spróbują, otrzymają zestaw - dzbanek SNG, z cytryną i miętą – do samodzielnego przygotowania w domu orzeźwiającego napoju.

A
A

Do rozdania jest 300 pakietów. Znajdą się w nich  dzbanki SNG, świeże cytryny i mięta. Do tego oczywiście ulotki promocyjne przekonujące, dlaczego gdańską kranówkę pić warto.

Akcji przyświeca hasło: „Szanowna Pani, Szanowny Panie, od nas masz zestaw, a wodę masz w kranie!”

Woda, którą pić mają przechodnie, pochodzić będzie z ujęcia wody obok Fontanny Neptuna, które w tym tygodniu przeszło w SNG badania laboratoryjne pod kątem czystości wody. Przy fontannie Neptuna zostanie zamontowany przenośny hydrant ze specjalnymi kranami.

Zapraszamy na happening!

Kilka faktów o gdańskiej wodzie z kranu:

 

  • Gdańszczanie coraz lepiej oceniają gdańską wodę z kranu. W ostatnich badaniach satysfakcji klienta przeprowadzonych przez SNG w 2017 roku aż 91% gdańszczan oceniało jakość wody bardzo dobrze lub dobrze, dla porównania w roku 2003 - 62%.
  • Systematycznie wzrasta także odsetek osób spożywających wodę bezpośrednio z kranu. Ostatnie badania realizowane przez SNG pokazały, że wodę z kranu spożywa już 48% mieszkańców, podczas gdy w roku 2003 było to 26 % mieszkańców
  • 100 % wody produkowanej przez SNG spełnia wymogi prawne, podczas gdy w 1992 wskaźnik ten wynosił 8%
  • W badaniach gdańskiej kranówki, porównanej z jedną dostępnych na rynku wód butelkowanych okazało się, że woda z kranu jest bardziej wartościowa w minerały. Ma więcej: wapnia (mg/l) 99,8/66,13, magnezu (mg/l) 10,7/9,72 i sodu (mg/l) 38,4/2,33 

 

Magdalena Rusakiewicz (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Saur Neptun Gdańsk S.A.