Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Startuje drugi etap rekrutacji do przedszkoli i zerówek

W środę 9 maja o godz. 9.00 rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W drugim etapie rekrutacji przygotowano łącznie 1200 miejsc. Rodzice na zapisanie dziecka do przedszkola mają czas do 16 maja do godz. 15.00.

A
A

Podczas pierwszego etapu rekrutacji w przedszkolach i zerówkach szkolnych miejsca znalazło ponad 4100 dzieci. W rozpoczynającej się jutro rekrutacji w placówkach przygotowano łącznie 1200 miejsc. 800 wolnych miejsc jest w samorządowych placówkach z czego ok. 370  to miejsca w przedszkolach. Dodatkowych około 400 nowych miejsc dostępnych będzie w przedszkolach publicznych niesamorządowych.

- Jednocześnie przypominamy, że nadal jest dostępnych około 500 miejsc wolnych miejsc w zerówkach szkolnych dla dzieci 5 i 6 letnich. Zachęcam rodziców do korzystania z tej oferty, ponieważ zerówka szkolna pracuje na takich samych zasadach jak oddział przedszkolny, a jednocześnie daje dziecku możliwość, by zapoznać się i łagodniej wejść w środowisko szkolne, z którym zetknie się w klasie pierwszej. Nie warto czekać aż do 7 roku życia, aby korzystać z zalet gdańskich podstawówek. Ciekawy świata 6-latek ma tam większą szansę na rozwój – do dyspozycji ma bogatszą ofertę zajęć, sale gimnastyczne, boiska, dodatkową infrastrukturę i szerszą gamę specjalistów pracujących nad indywidualnym rozwojem waszego dziecka – zachęca Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Łączna liczba miejsc w gdańskich przedszkolach i zerówkach szkolnych w tym roku wyniosła 11 342. Jest to więcej niż w latach ubiegłych, w 2017 było to 10608, a w 2016 roku 10342.
W tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i zerówek szkolnych, która rozpoczęła się 12 marca wzięło udział 5 200 dzieci.

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy