Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spotkanie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego

Aktualna sytuacja w mieście związana z Covid- 19, przygotowanie służb miejskich oraz działania planowane na najbliższe dni – to niektóre z podejmowanych tematów na spotkaniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego.

A
A

W piątek, 8 maja odbyło się pod przewodnictwem prezydent Aleksandry Dulkiewicz zebranie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego, w którym udział wzięły służby mundurowe oraz przedstawiciele wybranych jednostek miejskich, prowadzących działania związane z Covid-19.

Pomimo poluzowanych obostrzeń związanych z życiem społecznym i gospodarczym prezydent Dulkiewicz zwróciła uwagę, jak ważne jest przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.  - Pogoda może zachęcać do spacerów, ale wciąż musimy pamiętać o zachowaniu rozsądku i unikaniu skupisk ludzi. Należy również pamiętać o obowiązującym nakazie noszenia maseczek lub elementów ubioru zasłaniających usta i nos - mówiła Dulkiewicz.

Na piątek, 8 maja w Gdańsku potwierdzono 187 przypadków zarażenia koronawirusem. Od początku pandemii z powodu Covid-19 zmarło 8 osób. W naszym mieście jest już tez 54 ozdrowieńców. Kwarantanna objętych jest ponad 1 tys. osób.

O zaleceniach służb sanitarnych przypominać będą napisy pojawiające się na tablicach zmiennej treści na terenie całego miasta.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy