Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Miasto Gdańsk rozpoczęło ćwiczenia doskonalące współdziałanie służb ratowniczych, jednostek organizacyjnych miasta, spółek miejskich i odpowiednich podmiotów z zakresu zarządzania kryzysowego związanych z powodzią. Jutro (19.06) na kanale Raduni odbędzie się cześć praktyczna.

A
A
Ćwiczenia przeciwpowodziowe 2017
Ćwiczenia przeciwpowodziowe 2017
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Ćwiczenia podzielone zostały na dwie części. Podczas fazy szkoleniowej uczestnicy będą mieli okazję przeanalizować zagrożenia, jakie występują w przypadkach wystąpienia sytuacji kryzysowych, oraz sposoby prowadzenia odpowiednich działań. Faza praktyczna, czyli ćwiczenie sprawdzające współpracę służb z podmiotami miejskimi na miejscu prowadzonych działań ratowniczych, odbędzie się na kanale Raduni. Podczas tej części sprawdzone zostaną m.in. możliwości sprzętowe, mobilność, szybkość działania w zakresie działań ratowniczych, zabezpieczających, organizacyjnych i informacyjnych.

W ćwiczeniach biorą udział m.in.: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urząd Miejski w Gdańsku, Gdańskie Wody, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, Straż Miejska w Gdańsku, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe