PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Śniadanie wielkanocne dla gdańszczan

Po raz 20. w Gdańsku zostanie przygotowane śniadanie wielkanocne dla najbardziej potrzebujących i samotnych gdańszczanek i gdańszczan. Mieszkańcy wraz z przedstawicielami Miasta spotkają się w Wielką Sobotę, 31 marca o godz. 12 na Targu Węglowym.

A
A

– To wyjątkowe śniadanie jest często jedyną formą wielkanocnego świętowania dla osób samotnych i potrzebujących, daje im poczucie, że nie są osamotnieni. To okazja do tego, aby zjeść tradycyjny posiłek, ale przed wszystkim spotkać się z drugim, życzliwym człowiekiem. Towarzyszy temu wiele wzruszeń, ciepła i zadumy – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wspólne świętowanie odbędzie się przy suto zastawionych stołach. Organizatorzy przygotowują półtora tysiąca tradycyjnie malowanych jaj, setki bochenków chleba, a także bigos, żurek, sałatki, pączki, ciasta i inne smakołyki przygotowane przez gdańskich restauratorów. Najuboższym zostaną rozdane paczki żywnościowe. Pokarmy pobłogosławi ksiądz prałat Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej.

– Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania osoby potrzebujące i samotne, oraz wszystkich, którzy pragną złożyć życzenia wielkanocne. Tak szeroko zakrojona akcja nie udałaby się bez życzliwości i wielkiego serca wielu osób. Szczególne podziękowania kieruję do Międzynarodowych Targów Gdańskich oraz Prezydenta Pawła Adamowicza za wsparcie tej inicjatywy – mówi Piotr Dzik, gdański radny i lokalny restaurator, pomysłodawca inicjatywy.Do organizacji śniadania włączyli się również członkowie Polskiej Izby Gospodarczej Restauratorów i Hotelarzy.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy