Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Senior bezpieczny w ruchu drogowym – zapraszamy na spotkanie!

Bezpieczeństwo osób 60 plus w ruchu drogowym - to temat spotkania organizowanego przez miasto i policję. Odbędzie się we wtorek 2 października o godzinie 11, w Centrum Aktywności i Wsparcia Osób Starszych MOPR przy ulicy Sterniczej 2 w Brzeźnie. Na seniorów czeka moc atrakcji oraz… funkcjonariusze gdańskiej Policji.

A
A

Do udziału w otwartej, aktywizującej i edukacyjnej imprezie pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” zapraszamy osoby starsze, które od specjalistów chcą się dowiedzieć m.in. o zasadach obowiązujących pieszych na ulicach. Jak bezpiecznie poruszać się na chodnikach i przejściach, jakich sytuacji unikać, by nie stać się ofiarą kolizji czy wypadku? Również jakie zasady obowiązują rowerzystów? Na pytania i wątpliwości odpowiedzą funkcjonariusze gdańskiej Policji. Dodatkowo podpowiedzą jak się zachować, gdy do drzwi osoby starszej zapuka naciągacz – to w ramach akcji prewencyjnej. W programie imprezy m.in. pokazy krótkich, tematycznych edukacyjnych filmów i slajdów, konkursy z wiedzy o ruchu drogowym z nagrodami oraz akcja odblaskowa – każdy uczestnik otrzyma gadżet. Będzie także czas na wspólną dyskusję oraz słodki poczęstunek. W spotkaniu udział wezmą m.in. seniorzy z dziennych ośrodków wsparcia w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy także mieszkanki i mieszkańców dzielnic, którzy chcą ciekawie spędzić wtorkowy czas.

Ubiegłoroczne spotkanie nt. podniesienia bezpieczeństwa seniorów w Gdańsku
Ubiegłoroczne spotkanie nt. podniesienia bezpieczeństwa seniorów w Gdańsku
mat. pras. MOPR

- To bardzo cenne inicjatywy, służące naszym sędziwym gdańszczankom i gdańszczanom – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. Miasto stara się zapewnić mieszkańcom jak najszersze spektrum aktywności, w każdym aspekcie życia. „Seniorska jesień” ma być atrakcyjna, integrująca, sprzyjająca rozwijaniu zainteresowań i nawiązywaniu międzypokoleniowych przyjaźni.

Wtorkowe spotkanie w ramach wspólnej akcji pt. „Seniorze bądź ostrożny – także w ruchu drogowym!” organizują: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wydarzenie wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora i służy aktywizacji oraz poprawie bezpieczeństwa osób starszych.

Ubiegłoroczne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów
Ubiegłoroczne spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów
mat. pras. MOPR

Dodajmy, że drugie spotkanie edukacyjne o bezpieczeństwie zaplanowaliśmy 11 października, w Dziennym Domu Pomocy Gdańskiej Fundacji „I Ty Możesz Wszystko”, przy ulicy Wajdeloty 28A we Wrzeszczu. Również będzie otwarte dla wszystkich osób 60 plus.

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku