PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rowerem przez tunel pod Martwą Wisłą

Z okazji trzeciej rocznicy oddania do użytku tunelu pod Martwa Wisłą (obecnie tunelu im. Abp Tadeusza Gocłowskiego) 28 kwietnia zapraszamy wszystkich mieszkańców na wspólny rocznicowy przejazd rowerowy.

A
A

Tym razem będzie to okazja do uczczenia 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tunel pod Martwą Wisłą jest bowiem najdroższym projektem inwestycyjnym w historii Gdańska w przeważającej części sfinansowanym ze środków unijnych.

Zbiórka, 28 kwietnia, o godzinie 10:30 na placu przy Stadionie Energa Gdańsk (od strony Fun Areny).

Na miłośników dwóch kółek w miejscu zbiórki przygotowaliśmy atrakcje w postaci specjalnie zaprojektowanych rowerów do przygotowania własnego koktajlu, strefę hulajnóg, pokazy akrobatyki rowerowej, warsztaty rolkarskie oraz pokazy ratownicze.

Start peletonu nastąpi około godziny 11:15.

Z miejsca zbiórki przejedziemy przez parking P5 do łącznicy prowadzącej z ul. Marynarki Polskiej na wyjeździe z tunelu przez rozpięta barierę bezpieczeństwa i wracamy w kierunku stadionu drugą nitką tunelu. Peleton będzie kontynuował jazdę do harfy na skrzyżowaniu Al. Macieja Płażyńskiego z ul. Pokoleń Lechii Gdańsk. Tu zjedziemy łącznicą w ul. Pokoleń Lechii a następnie przez parking P1 wrócimy na miejsce startu gdzie zakończymy przejazd.

Wspólną zabawę zakończymy około godziny 14:30.

Regulamin przejazdu rowerowego przez tunel 2019

0001

 

Przemysław Rot (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej