PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Remonty drogowe w południowej części Gdańska

W związku z realizacją prac remontowych w południowej części miasta, od poniedziałku 21 czerwca pojawią się zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej i ulicy Sikorskiego, a także skrzyżowaniu Havla z Łódzką.

A
A

Skrzyżowanie Armii Krajowe i ul. Sikorskiego

Przez dwa miesiące całkowicie zamknięty, dla ruchu kołowego, zostanie wiadukt prowadzący z al. Armii Krajowej w ul. Sikorskiego.

Kierowcy dojeżdżający do al. Sikorskiego z centrum miasta będą mogli zawrócić na tymczasowym łączniku, który wybudowany zostanie ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką, lub na samym skrzyżowaniu.

Szeroki zakres prac na wiadukcie oraz kładce oznacza konieczność wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Od 31 maja prace realizowane są na dole obiektów, co wymaga zawężenia fragmentu dolnej jezdni al. Armii Krajowej do jednego pasa ruchu. W przypadku robót, w których zamknięcie jednego pasa nie będzie wystarczająco bezpieczne dla kierowców, w godzinach nocnych oraz w weekendy dolna jezdnia będzie całkowicie zamykana, a ruch odbywać się będzie jezdnią górną.

Tablica zmiennej treści
Tablica zmiennej treści

Od końca maja remont odbywa się także na kładce dla pieszych. Wówczas zamknięta została jedna z kładek dla pieszych - od strony centrum na wysokości ul. Pobiedzisko. Piesi mogą korzystać z wyremontowanej kładki po drugiej stronie węzła.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 20 listopada.

Zmiany  na skrzyżowaniu Havla z ul. Łódzką

Także od poniedziałku 21 czerwca, w godzinach porannych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Łódzką. Zamknięte zostaną wszystkie pasy ruchu w kierunku Śródmieścia. Ruch odbywać się będzie po jezdni technologicznej.

Ponadto zamknięty zostanie łącznik z ul. Łódzkiej do al. Havla. Ruch pojazdów odbywać się będzie po dotychczasowym łączniku od al. Havla do ul. Łódzkiej, który z drogi jednokierunkowej zamieni się w drogę dwukierunkową. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez najbliższe miesiące.

Zmiany na al. Havla wynikają z prowadzonych prac przy budowie trasy Nowa Warszawska.

Mapka z organizacja ruchu w rejonie prac na al. Havla
Mapka z organizacja ruchu w rejonie prac na al. Havla

Organizacji ruchu na ul. Piotrkowskiej.

Trwają także prace na ul. Piotrkowskiej. Kierowcy jadący w kierunku ul. Warszawskiej poruszają się po drodze tymczasowej przesuniętej od dotychczasowej o kilka metrów w lewo, w śladzie ul. Piotrkowskiej.

Zmiany na ul. Piotrkowskiej wynikają także z prowadzonych prac przy budowie trasy Nowa Warszawska.

Joanna Bieganowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy