Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przyjdź do CH Osowa i zobacz samochód – główną nagrodę w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”

Rozlicz PIT w gdańskim urzędzie skarbowym i weź udział w drugiej edycji wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Do wygrania hybrydowy samochód osobowy w wersji premium, rowery miejskie i Karty Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Od 22 do 29 marca w Centrum Handlowym Osowa przy ul. Spacerowa 48 można zobaczyć, jak wygląda nagroda główna, dowiedzieć się więcej o akcji i zarejestrować swój udział w loterii.

A
A

Nagroda w loterii
Nagroda w loterii
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Eko-nagrody w loterii

Na wygraną ma szansę każdy, bez względu na to jak długo zamieszkuje w Gdańsku, kto rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych. Przypominamy, że w zeznaniu podatkowym liczy się miejsca zamieszkania, a nie zameldowania.

W puli tegorocznej loterii znajduje się łącznie 66 nagród, które podkreślają że Gdańsk stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. To Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną- hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium.

Kolejną nagrodą jest rower miejski Best Gela, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Wynika to z bardzo aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych, jest pomysłodawcą akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj” czy zwycięzcą światowej rywalizacji miast European Cycling Challange. Do wygrania będzie 15 rowerów.

Punkty informacyjno-rejestracyjne „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”

22-29.03.2018 - CH OSOWA UL. SPACEROWA 48

30.03 - 5.04 2018 - GALERIA PRZYMORZE UL. OBR. WYBRZEŻA 1

6-12.04.2018 - GCH MANHATTAN UL. GRUNWALDZKA 82

13-19.04.2018 - CH AUCHAN GDAŃSK UL. SZCZĘŚLIWA 3

Ostatnią, ale bardzo atrakcyjną nagrodą jest hit ostatnich miesięcy, czyli Karta Mieszkańca z doładowanym 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Miasto przygotowało 50 Kart Mieszkańca, które będzie można wylosować w loterii PIT-owej. Ta nagroda ma przekonać mieszkańców do korzystania z gdańskich autobusów i tramwajów jako alternatywnego środka transportu do pracy czy na uczelnię.

Jak zgłosić swój udział w loterii?

Do gdańskiej loterii można zgłaszać się poprzez stronę www.gdansk.pl/pit. Wystarczy wypełnić formularz, w którym należy podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail oraz numer telefonu. A także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2017 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, również powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu formularza uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny. Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja.

Ubiegłoroczna akcja zachęcająca mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku okazała się dużym sukcesem. Dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł. Co oznacza, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku podjęło niemalże 4 tys. nowych podatników. Dzięki podatkom miasto może m.in. budować ścieżki rowerowe, zwiększać liczbę miejsc w przedszkolach czy inwestować w nowe miejsca rekreacji, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców.

Gdzie pomagamy zarejestrować się w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do internetu przygotowano stały punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 12 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt ten będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2018 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie www.gdansk.pl/pit.

Nowością tegorocznej loterii jest angielska wersja strony www.gdansk.pl/pit. Została ona przygotowana specjalnie z myślą o cudzoziemcach, którzy mieszkają i pracują w Gdańsku. Zgodnie z zasadami oni także mogą wziąć udział w loterii, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce. Każdy cudzoziemiec chcący wziąć udział w loterii będzie mógł teraz dowiedzieć się więcej o samej akcji, nagrodach i finalnie zarejestrować się w loterii.

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy