Przygarnij staruszka z Promyka
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Przygarnij staruszka z Promyka

Schroniskowym seniorom trudniej jest znaleźć dom. Zwierzaki przebywające w gdańskim Promyku są zadbane, objęte niezbędną opieką i gotowe obdarzyć swoich nowych właścicieli bezwarunkową miłością. Z racji podeszłego wieku ich szanse na adopcje maleją. Aby temu zaradzić, powstała wyjątkowa sesja zdjęciowa.

A
A
Kruszka i jej opiekunka, fot. Grzegorz Zaleski
Kruszka i jej opiekunka, fot. Grzegorz Zaleski

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja do przypomnienia wszystkim, którzy szukają swojego czworonożnego przyjaciela w schroniskach dla bezdomnych zwierząt, że w takich placówkach są także psy i koty w wieku senioralnym. To właśnie one czasem bezskutecznie czekają na miłość, zainteresowanie i swoją szansę na lepsze życie.

Wiele obaw i stereotypów, a także lęk przed szybkim odejściem powoduje, że znacznie trudniej takim zwierzakom znaleźć dom. Przygarnięcie psiego lub kociego staruszka to szansa na zapewnienie mu opieki i pięknych chwil w jesieni jego życia. Zwierzakom najtrudniejsze momenty  łatwiej znieść w otoczeniu swoich ludzi, którzy są w stanie zrobić dla nich wszystko, kiedy zdrowie już przestaje dopisywać.

Aby przełamać stereotypy i zachęcić do adopcji, PROMYK Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Gdańsku zorganizowało sesję zdjęciową swoich zwierzęcych seniorów, aby pokazać ile w nich wdzięku, życia, niewykorzystanych pokładów miłości i przywiązania.

I tylko jednego im brakuje… prawdziwego domu.

Zasady adopcji można znaleźć na stronie schroniska. 

Całą sesję zdjęciową można ofejrzeć na promykowym facebooku. 

Marta Formella (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy