Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przewrót majowy 1926. Utracone szanse polskiej demokracji w ramach Gdańskiej Debaty Obywatelskiej

Przewrót majowy 1926 roku to temat, który przybliży prof. Wiesław Władyka, gość kolejnej Gdańskiej Debaty Obywatelskiej. Otwarte spotkanie odbędzie się 8 maja 2018 r. w Wielkiej Sali Wety w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska, o godz. 18.00. Rozmowę z profesorem poprowadzi Jerzy Sosnowski. Transmisję z debaty będzie można obejrzeć na portalu gdańsk.pl.

A
A
Gościem kolejnej Gdańskiej Debaty Obywatelskiej będzie profesor Wiesław Władyka
Gościem kolejnej Gdańskiej Debaty Obywatelskiej będzie profesor Wiesław Władyka
Materiały prasowe

– Wiesław Zygmunt Władyka to profesor historii na Uniwersytecie Warszawskim, historyk prasy i wybitny komentator życia publicznego naszych czasów – mówi Wojciech Duda, koordynator Gdańskich Debat Obywatelskich. – Jako dziennikarz od wielu lat związany jest z tygodnikiem Polityka, gdzie wpierw był szefem działu krajowego, a obecnie jest komentatorem wydarzeń politycznych. Autor i redaktor publikacji historycznych. Pracuje w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W 2012 został członkiem Komitetu Nauk Historycznych PAN.

Gdańskie Debaty Obywatelskie składające się z 11 otwartych spotkań gdańszczan z historią Polski to kluczowy element gdańskiej Niepodległej 1918–2018, czyli przygotowań do setnej rocznicy obchodów związanych z odzyskaniem w 1918 r. przez Polskę suwerenności.

Spotkania z autorytetami: historykami, działaczami społecznymi, dziennikarzami prowadzone przez Jerzego Sosnowskiego potrwają aż do listopada 2018 r. w siedzibie Muzeum Gdańska – Ratuszu Głównego Miasta. Są one przeznaczone dla mieszkańców Gdańska, którzy poszukują odpowiedzi na pytania o Polskę, wyzwania przed nią stojące, a także o naszą zbiorową tożsamość. Debaty można obejrzeć także w sieci dzięki transmisji on-line.

Wykład prof. Wiesława Władyki „Maj 1926 – utracone szanse polskiej demokracji” rozpocznie się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska 8 maja 2018 r., o godz. 18.00. Wystąpienie prelegenta oraz debata moderowana przez Jerzego Sosnowskiego potrwają około 2,5 godziny. Wstęp jest bezpłatny.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy