Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przetestuj system do głosowania w 6. edycji budżetu obywatelskiego

Przed nami kolejny ważny etap w wyłonieniu projektów realizowanych w głosowaniu budżetu obywatelskiego 2019. Zanim będziemy mogli przydzielić swoje punkty we właściwym głosowaniu (które odbędzie się 10-24 września), do przetestowania w ten weekend zostanie udostępniony system zliczający poszczególne typy.

A
A

Testowanie systemu odbędzie się w dniach 31 sierpnia (od godz. 00:01) – 2 września 2018 r. (do godz. 23:59). Aby wykonać test, należy wejść na stronę gdansk.pl i kliknąć na specjalnie oznaczony baner z testem systemu. Można też wejść bezpośrednio na stronę: test.zetwibo.pl, która w tym czasie będzie dostępna dla 500 użytkowników. Tylu bowiem losowych testerów zaplanowano. – Uznaliśmy, że to wystarczająca grupa, aby sprawdzić, jak będzie funkcjonowało nowe narzędzie do głosowania – mówi Maciej Kukla z Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki miasta – Każdy chętny może dołączyć do pół tysiąca testerów.

Podczas próby każdy zainteresowany będzie przydzielał – na wzór właściwego głosowania – 5 punktów wybranym projektom dzielnicowym i 1 punkt na projekt ogólnomiejski. – Typować będziemy projekty fikcyjne. Chcemy sprawdzić poprawność zliczania i wysyłania potwierdzenia rozkładu oddanych głosów – wyjaśnia Kukla.

Po zakończeniu głosowania każdemu głosującemu zostanie wyświetlone podsumowanie, na jakie projekty i w jakiej konfiguracji zostały przydzielone punkty. Taką informację będzie można wydrukować w formie pliku pdf lub przesłać na wskazany przy weryfikacji adres e-mail lub nr tel. (sms). Po wyczerpaniu limitu użytkowników, test zostanie automatycznie zakończony.

Właściwie głosowanie w 6. edycji budżetu obywatelskiego odbędzie się w dniach od 10 do 24 września. Podobnie jak w głosowaniu testowym, każdy uczestnik będzie mógł przydzielić 5 punktów na projekty dzielnicowe i 1 punkt na projekty ogólnomiejskie. Głosować będziemy na aż 319 projektów, których kolejność na listach została wylosowana w zeszłym tygodniu. Do rozdysponowania tej edycji jest niemal 20 mln złotych.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy