Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przetargi na dokumentację kolejnych etapów modernizacji ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej

W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie projektu remontu ul. Chłopskiej. W ostatnich dniach ogłoszono także postępowanie przetargowe na opracowanie dokumentacji przebudowy ul. Grunwaldzkiej.

A
A

Gdańsk planuje przebudowę kolejnych odcinków ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej. Podstawą ku temu są dokumentacje projektowe, na opracowanie których w marcu zostaną ogłoszone przetargi.

Ul. Chłopska

Jeszcze w tym tygodniu ogłoszony ma zostać przetarg na opracowanie dokumentacji na remont 750-metrowego odcinka ul. Chłopskiej. Projekt dotyczyć będzie odcinka od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Dokumentacja zostanie opracowana dla jezdni w kierunku centrum Gdańska,  bez skrzyżowań z ul. Piastowską, ul Jagiellońską, ul. Obrońców Wybrzeża. Wskazany do modernizacji fragment ul. Chłopskiej jest kontynuacją modernizacji tej ulicy, przeprowadzonej w 2018 roku. Prace nad dokumentacją mają potrwać do grudnia 2019 roku. Ponadto projektant będzie miał za zadanie wskazanie ewentualnych kolizji uzbrojenia podziemnego i naziemnego, które zostaną wyeliminowane na etapie realizacji.

Al. Grunwaldzka

15 marca ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji dla 600-metrowego odcinka al. Grunwaldzkiej,  od numeru 305 (PKM/ul. Abrahama) do nr 345. Projekt będzie dotyczył jezdni w kierunku Sopotu. Na opracowanie dokumentacji  wykonawca będzie miał ponad 6 miesięcy.

W obu przypadkach projektantowi zaleca się zaprojektowanie nawierzchni bitumicznej i zastosowanie rozwiązań podobnych, jakie zostały zastosowane w przypadku innych zmodernizowanych odcinków, na których prace prowadzone były w latach ubiegłych. Oferty w przetargu poznamy 25 marca.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska