Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Projekt „Wakacyjny Staż” wystartował

Ruszyła kolejna edycja projektu płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w okresie letnim. Rozpoczął się pierwszy etap, czyli nabór fundatorów staży, który potrwa do 22 marca. W ubiegłym roku pracodawcy zgłosili 375 miejsc stażowych, na które aplikowało 900 kandydatów.

A
A
UMGDANSK.2019.02.25.wakacyjny.staz.1250x375.01a_Obszar roboczy 1

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażysty na co najmniej miesiąc w okresie lipiec – wrzesień 2019 r. oraz do wypłaty stażyście wynagrodzenia w kwocie minimalnej 1500 zł brutto za miesiąc stażu.

W ramach projektu studenci oraz absolwenci uczelni mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i doświadczenia, a także pozyskania kontaktów zawodowych. Zwycięzcy będą realizować staże w firmach, działających w różnorodnych branżach i obszarach.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” obejmuje kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży,
  • od drugiego tygodnia kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników na stronie projektu www.wakacyjnystaz.pl,
  • w maju i czerwcu firmy przeprowadzą rekrutację kandydatów.

Firmy zainteresowane udziałem w „Wakacyjnym Stażu 2019” zapraszamy do wypełnienia i przesłania deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z logo firmy w wersji elektronicznej do dnia 22 marca 2019 r. na adres: wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl z dopiskiem „Wakacyjny Staż 2019 – deklaracja uczestnictwa”. Fundatorzy staży proszeni są o samodzielne wypełnienie „Oferty stażu” na stronie projektu, w terminie najpóźniej do dnia 29 marca 2019 r.

Projekt „Wakacyjny Staż 2019” organizowany jest przez Miasto Gdańsk we współpracy z przedsiębiorcami, którzy poszukują stażystów i zainteresowani są ufundowaniem miejsc stażowych dla uczestników projektu. W tym roku odbywa się już siedemnasta edycja programu. W ubiegłym roku zarejestrowano 900 zgłoszeń uczestników na 375 miejsc stażowych, przygotowanych przez 82 fundatorów. Blisko połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

Więcej informacji na stronie:www.wakacyjnystaz.pl