Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Projekt Wakacyjny Staż wkracza w II etap

Rozpoczyna się II etap projektu „Wakacyjny Staż 2019”. W pierwszym etapie do programu zgłaszali się fundatorzy, teraz czas na uczestników. Zainteresowani odbyciem wakacyjnego stażu mają z czego wybierać. Do projektu zgłosiło się aż 82 firmy i instytucji publicznych, proponując 360 ofert staży. Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do 14 maja.

A
A

Wakacyjny Staż to program, który ma na celu umożliwienie studentom i absolwentom studiów wyższych zdobycia praktyki zawodowej, zaś fundatorom ułatwienie znalezienia i zatrudnienia stażystów w okresie wakacyjnym. Cały projekt składa się z kilku etapów. Aktualnie trwa etap, w którym zgłaszają się kandydaci na stażystów.

Na studentów i absolwentów uczelni wyższych czeka 360 ofert staży, ufundowanych przez 82 firmy. Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wakacyjnystaz.pl. Kandydaci na stażystów mają na to czas do 14 maja.

O płatne staże w instytucjach publicznych oraz firmach reprezentujących różne branże gospodarki, m.in. finansową, bankową, , mogą ubiegać się studenci wszystkich lat i kierunków studiów, z Polski i z zagranicy. Różnorodność ofert staży sprawia, że każdy student zarówno uniwersytetu, jak też uczelni technicznej, może znaleźć coś interesującego dla siebie i spróbować swoich sił w biznesie bądź w innych dziedzinach zawodowych.

Warto przypomnieć, że czas trwania stażu wynosi minimum miesiąc i odbywa się w okresie od lipca do końca września. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu. Każdy uczestnik projektu, za obyty staż otrzyma wynagrodzenie w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł brutto za miesiąc.

„Wakacyjny Staż" pozwala młodym ludziom postawić pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie. Niejednokrotnie projekt jest także szansą na zdobycie stałego zatrudnienia. W ubiegłym roku blisko połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą staży dostępną na stronie wakacyjnystaz.pl. Informacje o akcji będzie można również znaleźć na Facebooku Miasta Gdańska oraz na trójmiejskich uczelniach, gdzie zostaną rozdystrybuowane materiały promocyjne projektu.

Gala Wakacyjny Staż 2018 Fot. Dominik Paszliński
Gala Wakacyjny Staż 2018 Fot. Dominik Paszliński