Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Program Edukacji Morskiej – ruszyły zapisy i szkolenia

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. W ramach Programu przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych biorą udział w cyklu praktycznych zajęć na wodzie dostosowanych do grup wiekowych.

A
A

Celem Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku jest promocja sportu oraz przybliżenie i popularyzacja wśród młodych mieszkańców Gdańska tradycji morskiej i bogatego dziedzictwa miasta. Udział w rejsach dla uczestników jest bezpłatny. W 2018 roku odbyło się 230 zajęć wodnych, 41 spotkań w Narodowym Muzeum Morskim, 803 spotkania Klubu Edukacji Morskiej. W sumie z zajęć skorzystało 2492 dzieci i młodzieży.
Zajęcia odbywają się na łódkach Optimist i kajakach, prowadzone są zajęcia wioślarskie, rejsy łódkami turystycznymi oraz Oldtimerami. Młodzież podczas rejsów uczy się podstaw żeglowania, pogłębia wiedzę z dziedziny historii, geografii i biologii oraz poznaje swoje miasto od strony wody.

Trwają zapisy i szkolenia
- Najnowsza edycja rozszerzona została o systemowe działania edukacyjne, oparte o Klub Edukacji Morskiej – mówi Piotr Kukowski, kierownik projektów informatycznych i morskich w Fundacji Gdańskiej. – Wraz z nowym rokiem ekipa Programu Edukacji Morskiej zaczyna przygotowywać się do nowego sezonu. Od stycznia ruszyły zapisy na zajęcia w Narodowym Muzeum Morskim dla przedszkolaków i uczniów klas 0-3. Jesteśmy także w trakcie szkoleń dla nauczycieli i opiekunów Klubów Edukacji Morskiej, a od marca rusza nowy system zapisów na praktyczne zajęcia wodne, który został zintegrowany dzięki uprzejmości Gdańskiej Organizacji Turystycznej z Kartą Mieszkańca.

Większe grupy, wydłużony sezon
Tegoroczną zmianą w stosunku do poprzedniego roku jest zwiększenie wielkości przyjmowanych grup odwiedzających Narodowe Muzeum Morskie z piętnastu do dwudziestu pięciu osób oraz wydłużenie sezonu wodniackiego do połowy października. Zajęcia wodne rozpoczynają się tradycyjnie po długim weekendzie majowym i kończą się w połowie października. Zajęcia nie odbywają się podczas letnich wakacji.


Więcej informacji o Program Edukacji Morskiej w Gdańsku:
http://edukacjamorska.gdansk.pl/

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy