Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Prawie 110 mln zł na podniesienie jakości edukacji w Gdańsku!

1841 tabletów, 352 laptopy, 35 nowych oddziałów przedszkolnych, podniesienie kompetencji przez prawie 20 tys. uczniów i ponad 3 tys. nauczycieli oraz modernizacja i wyposażenie szkół zawodowych – to tylko niektóre z efektów projektów edukacyjnych zrealizowanych w Gdańsku i współfinansowanych z funduszy unijnych.

A
A

Konferencja podsumowująca realizację projektów edukacyjnych w Gdańsku współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 rozpocznie się w czwartek, 20 grudnia o godzinie 9.30 w Europejskim Centrum Solidarności.

Projekty edukacyjne w Gdańsku:

- Szkolimy uczniów przedsiębiorczych empatycznych rozsądnych. Gdańskie szkoły podstawowe  

- Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość

- Gmina Miasta Gdańska: Tworzymy nowe miejsca dla przedszkolaków

- Przedszkola w dzielnicach rozwojowych miasta Gdańska – przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze

- Gdańsk miastem zawodowców – podniesienie jakości edukacji zawodowej

- Rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkól zawodowych w Gdańsku

Podczas konferencji podsumowane zostaną dwa projekty: Szkolimy uczniów przedsiębiorczych empatycznych rozsądnych. Gdańskie szkoły podstawowe oraz Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość, które zakończyły się 31 października 2018 r. Pozostałe projekty także zostana omówione ale ich realizacja potrwa jeszcze przez kilka najbliższych lat.

W spotkaniu wezmą udział m.in. zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk,  przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty oraz dyrektorzy placówek oświatowych i partnerzy projektów edukacyjnych.  Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy