PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#PosiłekZaWysiłek – ufunduj posiłek dla pracowników Szpitala Tymczasowego w Gdańsku

380 zł to miesięczny koszt posiłku dla jednego medyka pracującego w Szpitalu Tymczasowym zawierający kanapkę, owoc, kawę i herbatę. Teraz każdy może podzielić się dobrem fundując takie wsparcie. Włącz się do akcji #PosiłekZaWysiłek i ufunduj posiłek dla personelu Szpitala Tymczasowego w Gdańsku!

A
A

Tylko od darczyńców zależy ilu osobom uda zapewnić się wyżywienie. W przypadku uzbierania większej kwoty, posiłek rozszerzony zostanie o ciepłe danie.

Codziennie, w całym kraju tysiące lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych dba o nasze zdrowie i ratuje życie. Trzecia fala pandemii przybiera na sile, w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku zajęta jest ponad połowa z 400 łóżek przygotowanych dla pacjentów chorych na COVID-19.

I to właśnie pracownikom Szpitala Tymczasowego w Gdańsku dedykowana jest druga edycja akcji #PosiłekZaWysiłek. Ponad 400 medyków ratuje życie i zdrowie mieszkańcom Gdańska i Pomorza.

Akcja skierowana jest do przedsiębiorców, ale przyłączyć się do niej może każda osoba fizyczna, która wpłaci symboliczną kwotę za pośrednictwem strony internetowej.

Wpłatę jako darowiznę na cel społeczny można odliczyć od podatku.

Liczy się każda złotówka! Darczyńcy instytucjonalni kontaktować się powinni z Gdańską Fundacją Rozwoju Gospodarczego.

W pierwszej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek uzbierano 179 640 zł. Środki te pozwoliły przygotować 9980 dwudaniowych posiłków dla medyków i seniorów. W akcji udział wzięły 44 firmy z Gdańska
i Trójmiasta.

Kontakt do organizatora: k.kiszkurno@gfrg.gda.pl; tel. 58 739 67 31

Inicjatorami akcji #PosiłekZaWysiłek są:

  • Fundacja Gdańska
  • Pracodawcy Pomorza
  • Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego
  • AMBEREXPO
Bartosz Tobieński (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A.