Porozmawiajmy przy stole z prezydent Dulkiewicz – spotkanie w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Porozmawiajmy przy stole z prezydent Dulkiewicz – spotkanie w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Porozmawiajmy przy stole z prezydent Dulkiewicz – spotkanie w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.
W poniedziałek, 30 maja o godz. 17.00 przy okrągłym stole mieszkanki i mieszkańcy Gdańska będą mogli porozmawiać z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz i jej współpracownikami. Fragmenty instalacji okrągłego stołu staną przy zbiorniku retencyjnym Jeleniogórska. Spotkanie w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice będzie pierwszym, po dwuletniej przerwie, z cyklu spotkań prezydent Gdańska z mieszkańcami.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wraca cykl spotkań z „Porozmawiajmy przy stole”, podczas których gdańszczanie i gdańszczanki mają okazję porozmawiać władzami Gdańska, a także z dyrektorami miejskich jednostek o bolączkach i potrzebach danej dzielnicy.

Najbliższe spotkanie zaplanowano w poniedziałek 30 maja na godz. 17.00 w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, ul. Człuchowska przy zbiorniku retencyjnym Jeleniogórska (w razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione na teren Szkoły Podstawowej nr 12, ul. Człuchowska 6).

W spotkaniu weźmie udział prezydent Aleksandra Dulkiewicz i jej zastępcy, a także kluczowi dyrektorzy odpowiedzialni m.in. za inwestycje i sprawy społeczne, jak również z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni czy Zarządu Transportu Miejskiego.

- Ideą tych spotkań jest rozmowa o dzielnicy we wszystkich aspektach, stąd obecność zastępców prezydent i części dyrektorów wydziałów Urzędu Miejskiego - zaznacza Sylwia Betlej, dyrektor Biura ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami. - Zapraszamy do rozmowy o dzielnicy, o wyzwaniach, ale też mocnych stronach i korzyściach mieszkania w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic w Gdańsku.

Podczas spotkania będzie też można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, zrobić zgłoszenie do Gdańskiego Centrum Kontaktu, a także napić się kawy czy herbaty. Będzie też przygotowany kącik dla dzieci.

Spotkania przy stole wracają po dwuletniej przerwie

Poniedziałkowe spotkanie nawiązuje do wcześniejszych debat dzielnicowych z mieszkańcami, zainspirowanych ideą Okrągłego Stołu, który w 1989 roku otworzył perspektywy demokratyzacji Polski.

Biało-czerwony mebel, do którego zaproszeni są gdańszczanie, zaprojektowano, i wykonano, z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. W Gdańsku zorganizowano wówczas obchody Święta Wolności i Solidarności. Stół zaprojektowali artyści-wzornicy z Gdańska. Ma on nawiązywać do Okrągłego Stołu, przy którym opozycja i władza wynegocjowali historyczne porozumienie - ma on „łączyć, wzmacniać relacje i wspierać porozumienie".