PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Porozmawiajmy o "Szkole Dialogu"

Porozmawiajmy o "Szkole Dialogu"
Uczniowie, nauczyciele, rodzice, organizacje pozarządowe i instytucje miejskie mogą przyłączyć się do corocznej konferencji szkolnej. Odbędzie się ona w Hevelianum w dniach 21-22 marca. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Szkoła Dialogu”. Zapisy na konferencję dostępne są online.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szkoła Dialogu

Otaczająca rzeczywistość stawia przed społecznościami szkolnymi kolejne wyzwania. Tylko współpraca i umiejętne wykorzystanie tkwiącego w każdym potencjału, pozwolą na realizację ważnych celów. Chcąc zadbać o siebie nawzajem, ale również o dzieci, tak aby wszyscy nauczyli się rozmawiać o tym, co trudne, organizowana jest ta konferencja. 

- Będziemy rozmawiać pod hasłem "Szkoła Dialogu" o tematach, które was najbardziej interesują, które poruszacie na spotkaniach szkolnych i młodzieżowych: ekologia, zdrowie psychiczne, prawa, ucznia, kultura i wiele, wiele więcej - zaprasza Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.

Podczas dwudniowego wydarzenia odbędą się zarówno wykłady, prelekcje, czy spotkanie z Markiem Kamińskim, znanym podróżnikiem z Gdańska. Równoległe warsztaty dotyczyć będą zasad dialogu, kodeksu etycznego w pracy z młodzieżą, sieci osób i podmiotów wspierających młodzież w kryzysie psychicznym i giełdy pomysłów młodzieży.

Pełen program konferencji "Szkoła Dialogu" dostępny jest w załączniku. Szczegóły dostępne także w wydarzeniu na facebooku.

Szkoła Dialogu - program