PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Porady dla osób z długami mieszkaniowymi

W środę 16 stycznia, w godzinach od 14.00 do 17.00 zapraszamy Państwa na spotkanie poradnicze z pracownikami Gdańskich Nieruchomości, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku (I piętro, pokój 118).

A
A

To już ostatnie spotkanie z kilkumiesięcznego cyklu pomocowego, dla gdańszczanek i gdańszczan zagrożonych lub borykających się z długami czynszowymi, mieszkaniowymi. To oferta poradnicza skierowana przede wszystkim do najemców lokali komunalnych. Do osób będących w trudnej sytuacji ekonomicznej, mających zaległości w opłatach, widmo komornika u drzwi.

Pracownicy GN podpowiedzą, jak wyjść z opresji, jakie kroki podjąć, by stopniowo spłacić zadłużenie. Przypomnijmy, że organizacja tych pomocowych, poradniczych działań wynika m.in. z „Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016 – 2023”, realizowanego w mieście na rzecz potrzebujących mieszkańców.

- Jest on skierowany do osób z różnych grup wiekowych, w zakresie edukacji ekonomicznej i prewencji – mówił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. -   Szczególnie do gdańszczanek i gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, a także ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych.

Oferta poradnictwa jest bezpłatna - zapraszamy do skorzystania!

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku