PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ponad stu nauczycieli z nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska

Za przedsięwzięcia na rzecz rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, wykształcenie laureatów ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego czy za zaangażowanie w powstanie szkolnej szklarni. To niektóre z zasług, które zostały docenione Nagrodą Prezydenta za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze dla wyróżniających się nauczycieli z gdańskich szkół i placówek oświatowych. W piątek, 15 października podczas Gdańskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Dworze Artusa przyznano 104 nagrody finansowe.

A
A

- Od wielu lat wdrażamy w życie hasło, które wypełniamy treścią "Przedszkole i szkoła współpracy". Dzięki wspólnemu działaniu możemy tworzyć piękne wydarzenia i opiekować się utalentowanymi młodymi osobami. Zawód nauczyciela, który dzwiga na barkach każdy i każda z Was, to odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. - mówiła podczas uroczystości Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Życze Wam siły ducha i abyście trafiali na takich współpracowników, uczniów i rodziców, którzy pozwolą Wam czerpać satysfakcję z tego zawodu. Wielu powodów do uśmiechu, najmniej problemów i aby wiodło Wam się jak najlepiej. 

Podczas uroczystości, nagrodę z rąk Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Moniki Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania otrzymało 15 nauczycieli z przedszkoli, 39 ze szkół podstawowych, 20 z Liceów Ogólnokształcących i Zespołów Szkół Ogólnokształcących, 10 ze szkół zawodowych i 20 z innych zespołów i placówek. Wśród nagrodzonych znalazło się m.in. 19 dyrektorów szkół i 6 wicedyrektorów.

Podczas programu artystycznego wystąpiła Agnieszka Czabańska, uczennica XXIV LO w ZSO 2 w Gdańsku, która zaprezentowała Allegro assai z trzeciej Sonaty na skrzypce solo Jana Sebastiana Bacha oraz Obertas G dur Henryka Wieniawskiego. 

Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Dworze Artusa fot. Grzegorz Mehring
Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Dworze Artusa
fot. Grzegorz Mehring
Patryk Rosiński (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy