Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ponad 1,8 mln zł dla przedszkola przy ul. Lawendowe Wzgórze 1

Przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze w Gdańsku otrzymało ponad 1,8 mln zł z funduszy UE na wyposażenie placówki oraz na pokrycie części wydatków na jego utrzymanie przez jeden rok. Umowę w sprawie dofinansowania podpisali w poniedziałek prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz i marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

A
A

Wniosek o dofinansowanie projektu „Przedszkola w dzielnicach rozwojowych miasta Gdańska - przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze 1” został złożony w konkursie dla działania 3.1 Edukacja Przedszkolna Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014 – 2020. W konkursie zostało złożonych 139 wniosków, na łączną kwotę ponad czterokrotnie przekraczającą dostępne środki. Dofinansowanie otrzymało 35 projektów, w tym złożony przez Gdańsk „Przedszkola w dzielnicach rozwojowych miasta Gdańska - przedszkole przy ul. Lawendowe Wzgórze 1”.

 - W tych dzielnicach położonych w południowej części miasta potrzebujemy jeszcze wielu żłobków, przedszkoli i szkół, dlatego wsparcie z Unii Europejskiej, z Regionalnego Programu Operacyjnego jest dla Gdańska bardzo ważne i pozwala na więcej inwestycji– mówił podczas uroczystości prezydent Paweł Adamowicz.

Nz. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz i marszałek województwa Mieczysław Struk po podpisaniu umowy
Nz. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz i marszałek województwa Mieczysław Struk po podpisaniu umowy
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2,1 mln zł. Obejmuje on wyposażenie przedszkola związane z utworzeniem nowych miejsc wychowania przedszkolnego, dostawę i montaż urządzeń na placach zabaw wraz z nawierzchniami bezpiecznymi. Cześć dofinansowania została przeznaczona na bieżące utrzymanie w przedszkolu przez okres jednego roku. Projekt ma być realizowany w latach 2018 – 2019. Dziesięciooddziałowa placówka przy ul. Lawendowe Wzgórze zapewni miejsca dla 250 dzieci w wieku 3-6 lat. Jest elementem Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa.

Marszałek województwa, Mieczysław Struk zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu ma być ogłoszona lista rankingowa w konkursie w sprawie tzw. projektu żłobkowego. Województwo pomorskie na ten cel przeznaczyło prawie 100 mln złotych.

 

 

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy