Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomoc dla gdańszczanek doznających różnych form przemocy

Gdańszczanki doznające różnych form przemocy nie tylko ze strony najbliższych, ale także znajomych oraz w życiu zawodowym mogą skorzystać z pomocy oferowanej im przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Ruszają zapisy do grupy wsparcia dla kobiet doznających przemocy lub zagrożonych tym społecznym problemem.

A
A

Oferta wsparcia skierowana jest przede wszystkim do kobiet doznających różnych form przemocy, również do gdańszczanek z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, borykających się np. z uzależnieniami, bezrobociem, w których agresja często jest reakcją na życiowe niepowodzenia lub kryzys.

Grupę wsparcia poprowadzą specjaliści, psycholodzy MOPR. Program dziesięciu spotkań przewiduje nie tylko przeprowadzenie terapii ale też cykl szkoleń z zakresu rozwoju osobistego. Uczestniczki m.in. nauczą się, jak ważne jest dbanie o siebie i swoje potrzeby. Wezmą udział w zajęciach ze stylizacji, modowych oraz w sesji fotograficznej. Celem spotkań jest także przywrócenie uczestniczkom poczucia wartości i godności. Spotkania odbędą się w sali budynku przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11. Pierwsze spotkanie już 4 października, w godzinach od 13.30 do 15.30.

Każda gdańszczanka musi czuć się bezpiecznie

-  To ogromnie ważne, by kobiety doświadczające w swoim środowisku jakichkolwiek form agresji fizycznej, psychicznej czuły, że są życzliwi i kompetentni ludzie, instytucje miejskie i organizacje społeczne, mogące im realnie pomóc – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Trzeba tylko zrobić pierwszy krok, otworzyć się na takie wsparcie. Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe, ale warto zawalczyć o siebie. Każdy człowiek ma prawo do szacunku, godności i szczęścia. Każda gdańszczanka musi czuć się bezpiecznie w rodzinie, pracy, społeczności, w życiu. Piotr Kowalczuk zachęca panie doświadczające agresji bądź nią zagrożone do skorzystania z pomocy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Przemocy mówimy stanowcze NIE!

Zapisy do grupy wsparcia  

Gdańszczanki zainteresowane uzyskaniem pomocy prosimy o kontakt z pracownikami Centrów Pracy Socjalnej MOPR w dzielnicach zamieszkania (adresy, telefony na stronie: www.mopr.gda.pl). Zapisy także pod numerem tel.: 58 347 82 82 (MOPR przy ul. Leczkowa 1 A).

 

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku