Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomagasz kotom? W środę i czwartek odbierz bezpłatnie karmę!

Zapraszamy do udziału w akcji „Gdańsk pomaga kotom przetrwać zimę”. W związku z nastaniem zimy i zbliżającymi się Świętami, Miasto Gdańsk przygotowało 600 porcji dobrej jakości karmy suchej i mokrej dla kotów.

A
A

Karma będzie wydawana:
- w środę 19 grudnia w godz. 10.00-16.00, w siedzibie Wydziału Środowiska przy ul. Piekarniczej 16
- w czwartek 20 grudnia w godz. 10.00-15.00, w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Sąsiedzkiej Energii przy ul. Reduta Wyskok 2.

Każdy z chętnych otrzyma pakiet, w skład którego wchodzić będzie:
- 6 opakowań 400 g karmy mokrej;
- worek 2 kg karmy suchej;

UWAGA: Karma będzie wydawana do wyczerpania zapasów!

W czasie rozdawania karmy, wolontariusze będą również prowadzić akcję informacyjną oraz edukacyjną na temat właściwej pomocy dla bezdomnych kotów.
- Do odbioru karmy zapraszamy wszystkie osoby które chcą pomóc bezdomnym oraz wolno bytujących kotom w tym szczególnie trudnym dla nich okresie zimowym – podkreśla Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska. – Akcję zorganizowaliśmy we współpracy z Fundacją Kotangens oraz gdańskimi wolontariuszami.

Pomagamy od 2006 roku – ponad 1400 domków dla kotów!
Przypomnijmy, że Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy szyte ma miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu – z dwoma lub czterema pomieszczeniami – jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii.
Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.

Opiekunowie i wolontariusze
W 2013 r. Gdańsk jako pierwszy w Polsce wprowadził Kartę Społecznego Opiekuna Bezdomnych Kotów. Obecnie liczba zarejestrowanych osób zbliża się do 1000, jednak według szacunków Wydziału Środowiska znacznie więcej osób regularnie pomaga zwierzętom. Niestety nie wszyscy mają możliwość uzyskać Kartę Społecznego Opiekuna, gdyż np. administrator terenu nie zgadza się na ustawienie miejskiej budki. Pomimo to, gdańscy wolontariusze codziennie niosą pomoc wszystkim czworonogom.

Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy