Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pojechali Siennickim

Dokładnie w południe pierwsze samochody przejechały dziś wyremontowanym Mostem Siennickim. Przebudowa mostu trwała nieco ponad rok.

A
A
data publikacji: 16 września 2015 r.

- Niekończące się kłopoty z Siennickim i wieczne remonty mostu pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Liczę na to, że obecna przebudowa jest solidna i most będzie służył mieszkańcom wiele długich lat - mówił  tuż przed otwarciem przejazdów prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Wykonanie jezdni i dróg dojazdowych do mostu to ostatni etap jego przebudowy. Tramwaje mogły korzystać z tej przeprawy nad Martwą Wisłą już od czerwca.

Pierwsi kierowcy, którzy zdecydowali się dziś w południe przejechać Mostem Siennickim, otrzymali drobne upominki - m.in. ramki do tablic rejestracyjnych z napisem „Jestem z Gdańska”. Wręczali je prezydent Adamowicz i Romuald Nietupski - wiceprezes Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

- Gratulujemy, jako pierwsi jadą Państwo wyremontowanym mostem - mówili do zaskoczonych kierowców.

Przypomnijmy: przebudowa infrastruktury tramwajowej w ul. Siennickiej i ul. Lenartowicza, od ul. Elbląskiej do ul. Sucharskiego wykonana została w ramach Gdańskiego projektu Komunikacji Miejskiej Etap IIIC.  Przebudowa rozpoczęła się w czerwcu 2015 roku, generalnym wykonawcą wyłonionym w przetargu została firma BUDIMEX, a koszt przebudowy wyniósł około 65 milionów. Część kosztów pokryły fundusze UE.

Choć most został dziś otwarty dla ruchu, do końca miesiąca potrwają jeszcze prace wykończeniowe, porządkowe i prace przy zieleni wokół obiektu.

W związku z przywróceniem ruchu samochodowego na ulicach Lenartowicza – Siennicka i planowanym zakończeniem przebudowy tych ulic do 30 wrzesnia 2015 r., wznowienie autobusowej komunikacji miejskiej na ww. ulicach nastąpi 1 października 2015.

Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy