Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Podpisano umowę na projekt rozbudowy dwóch cmentarzy w Gdańsku

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbudowy dwóch gdańskich nekropolii – Cmentarza Salvator i Cmentarza Garnizonowego. Projekty będą gotowe w październiku przyszłego roku.

A
A

Cmentarz Salvator będzie w przyszłości rozbudowany od strony ul. Stoczniowców, co umożliwi powstanie 1000 miejsc spoczynku. Z kolei na Cmentarzu Garnizonowym docelowo ma pojawić się 3000 dodatkowym miejsc. Obiekt przy ul. Dąbrowskiego zwiększy swoją powierzchnię o 2,17 ha. Projekt ich rozbudowy opracuje firma Grima Architektura i Krajobraz Sp. z o.o. Koszt opracowania obu dokumentacji wyniesie ok. 254 tys. złotych.
Do końca roku powstanie projekt przebudowy Cmentarza Łostowickiego. Nekropolia zostanie rozbudowana w kierunku ul. Armii Krajowej. Łącznie powierzchnia tej nekropolii ma powiększyć się o 1,8 ha co przełoży się na dodatkowych 1500 miejsc do pochówku. Umowa na opracowanie tej dokumentacji została podpisana w maju 2020 r.
W planach miasta jest także rozbudowa cmentarza parafialnego przy ul. Kępnej i Cmentarza Srebrzysko. Dla tych zadań także pozyskiwana jest dokumentacja projektowa, nad którą prace zakończą się we wrześniu przyszłego roku.
Obecnie w Gdańsku funkcjonuje 9 cmentarzy o łącznej powierzchni niemal 100 ha. Największą gdańską nekropolią jest Cmentarz Łostowicki, zajmujący powierzchnię ok. 50 ha.

Aneta Niezgoda (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska