Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

„PIT w Gdańsku. Się opłaca!” poszedł na rekord. Losowanie nagród już jutro

W loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” zarejestrowało się 18 751 mieszkańców, czyli prawie 4 tys. więcej niż rok temu. Każdy z nich ma szansę wygrać samochód, rower lub kartę miejską. Losowanie nagród odbędzie się 9 maja w Centrum Administracyjno-Usługowym KOGA, w godzinach od 13:00 do 15:00 i będzie transmitowane w portalu Gdansk.pl.

A
A
Losowanie ubiegłoroczne
Losowanie ubiegłoroczne
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Rekordowy „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”

- Tegoroczna akcja zakończyła się dużym sukcesem. Do loterii zgłosiło się kilka tysięcy więcej osób niż w roku ubiegłym. Przypomnę, że rok temu mieliśmy około 15 tysięcy zgłoszeń, w tym roku prawie 19 tysięcy. Warto też podkreślić, że liczba osób biorących udział w akcji, którzy pierwszy raz wpisali do deklaracji podatkowej gdański adres zamieszkania to prawie 2 tysiące – mówi Anna Zbierska z Biura Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta.

Przypomnijmy, że głównym celem akcji jest przekonanie „nowych” mieszkańców, czyli studentów bądź osób, które rozpoczęły pracę w naszym mieście, żeby roczną deklarację podatkową PIT złożyli w Gdańsku. W ubiegłym roku dzięki nowym podatnikom do miejskiej kasy wpłynęło prawie 10 mln zł.

W puli tegorocznej loterii znalazło się łącznie 66 nagród, które podkreślają że Gdańsk stawia na ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. Gdańsk jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym i typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną- hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium.

Kolejną nagrodą jest rower miejski Best Gela, który ma zachęcić gdańszczan do użytkowania nowoczesnych dróg rowerowych. Wynika to z bardzo aktywnej polityki rowerowej Gdańska, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych, jest pomysłodawcą akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj” czy zwycięzcą światowej rywalizacji miast European Cycling Challange. Do wygrania będzie 15 rowerów.

Ostatnią, ale bardzo atrakcyjną nagrodą jest hit ostatnich miesięcy, czyli Karta Mieszkańca z 5-miesięcznym biletem komunikacji miejskiej. Miasto przygotowało 50 Kart Mieszkańca, które będzie można wylosować w loterii PIT-owej. Ta nagroda ma przekonać do korzystania z gdańskich autobusów i tramwajów jako alternatywnego środka transportu do pracy czy na uczelnię.

W ubiegłorocznej edycji konkursu nagrodę główną wygrał Michał Gad. Na zdjęciu z rodziną, zastępcą prezydenta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i wygranym samochodem
Zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu.  Na zdjęciu z rodziną, zastępcą prezydenta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz i wygranym samochodem
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Losowanie krok po kroku

Losowanie nagród polegać będzie na ręcznym wyciąganiu losów (prawidłowe zgłoszenie do loterii będzie miało nadany unikatowy numer porządkowy oraz unikatowy kod zgłoszenia) z przezroczystej urny. Każdy wyciągnięty los zostanie wyczytany, pokazany do kamery, a następnie przyczepiony do tablicy umieszczonej obok urny. Losowanie nagród przeprowadzone zostanie w obecności i pod nadzorem osoby posiadającej certyfikat Ministerstwa Finansów, która będzie czuwać nad prawidłowym przebiegiem loterii.

W trakcie losowania wyłonionych zostanie:

- 50 laureatów nagrody II-go stopnia w loterii, czyli Kart Mieszkańca z 5-miesięcznym biletem na komunikację miejską,
- 15 laureatów nagrody I-go stopnia w loterii, czyli rowerów miejskich Best Gela,
- 1 laureat nagrody głównej w loterii, czyli Toyoty Yaris Hybrid wersja premium.

Dodatkowo w trakcie losowania wylosowany zostanie jeden laureat rezerwowy dla każdej nagrody.

Laureaci nagród powiadamiani są o wygranej telefonicznie i za pośrednictwem poczty elektronicznej najpóźniej w terminie 3 dni roboczych liczonych od 10 do 14 maja 2018 r.

Szczegóły dotyczące losowania nagród znajdują się w regulaminie loterii promocyjnej „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”

 Losowanie ubiegłoroczne
Losowanie ubiegłoroczne
Grzegorz Mehring /www.gdansk.pl
Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy