Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ping-pong – handskahe, profesjonalizm i fair play -Leszek Kucharski w Centrum Rozwoju Talentów

Centrum Rozwoju Talentów, działające przy Gdańskim Urzędzie Pracy stawia na talenty i organizuje kolejne spotkanie z cyklu „Talent w roli głównej”. 14 czerwca gościem Centrum będzie Leszek Kucharski – olimpijczyk, utytułowany tenisista stołowy i trener. Kucharski opowie o tym jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, dlaczego warto rozwijać swoje talenty i mocne strony, a także zdradzi, jaka jest jego recepta na sukces!

A
A

Centrum Rozwoju Talentów stawia na kreatywność i innowacje. Tutaj nie tylko skonsultujesz się z doradcą zawodowym na temat swojej przyszłej kariery, ale także weźmiesz udział w wielu ciekawych warsztatach i spotkaniach. Jednym z takich eventów jest „Talent w roli głównej”.

- „Talent w roli głównej” to cykl spotkań z gwiazdami, osobami znanymi, popularnymi, które na swój wizerunek zapracowały talentami. Uczestnicy naszych spotkań mogą spojrzeć na karierę gościa z perspektywy mocnych stron, bo to one przede wszystkim są siłą napędową ich osiągnięć – mówi Kariona Chamier-Ciemińska, kierownik Centrum Rozwoju Talentów.

- Droga do sukcesu bywa bardzo różna, zawsze oparta jest o rozwój talentów, wytrwałość i dyscyplinę, ale to talenty są kamieniem węgielnym i kluczem do sukcesu. I właśnie to chcemy pokazywać uczestnikom tych spotkań. I jeśli nawet do tej pory mieli jakieś wątpliwości, by skupiać się na talentach, to przez takie spotkania pomagamy te wątpliwości rozwiać. Dzięki historii naszych gości, którzy mają odwagę opowiedzenia o mocy silnych stron w ich życiu, możemy inspirować innych do zmian, pokazując jak wiele może się nam udać – dodaje.

Centrum od początku swojego istnienia, jak sama nawa wskazuje, mocno promuje talenty i mocne strony. W ramach akcji „Talent w roli głównej” gościło m.in.: żeglarza sportowego, mistrza olimpijskiego i mistrza świata Mateusza Kusznierewicza, aktora filmowego i teatralnego Macieja Wiznera, rapera Arkadio czy aktorkę Katarzynę Figurę.

Tym razem gościem Centrum będzie Leszek Kucharski – jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów stołowych, dwukrotny olimpijczyk, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata seniorów, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy. Swoją karierę sportową zaczynał w zespole Startu Gdynia. Jak wyglądała jego droga od gdyńskiego klubu do występu na Olimpiadzie i zdobyciu medali na Mistrzostwach? Tego dowiedzą się uczestnicy spotkania. Kucharski wielokrotnie występował także, w grze podwójnej, z innym wybitnym tenisistą - Andrzejem Grubbą.  Wielka rywalizacja między nimi, w opinii wielu specjalistów była jednym z ważniejszych elementów ich sportowego rozwoju. Kucharski opowie więc o motywacji, wspólnej pasji, profesjonalizmie i walce fair play.
Ważnym aspektem działalności sportowca jest trenerstwo. Kucharski był trenerem reprezentacji Polski juniorek i seniorek Polskiego Związku Tenisa Stołowego, a także Trenerem Głównym Kadry Narodowej Kobiet i Mężczyzn Indii i Azerbejdżanu. Jego podopieczni zdobyli m.in. brązowy medal Mistrzostw Świata juniorów oraz srebrne i brązowe medale Mistrzostw Europy juniorek. Z racji jego trenerskich osiągnięć, gościem Centrum będzie także młody zawodnik – Dawid Michna, który został w tym roku powołany do kadry narodowej juniorów w tenisie stołowym. Dawid zdobył dwa medale na Mistrzostwach Polskich i jest obecnie na drugim miejscu w rankingu ogólnopolskim. Chłopak opowie o tym, jak zaczęła się jego pasja, gdzie szukał pomocy i wsparcia oraz kto pomógł mu w realizacji marzenia.

Młodzież będzie miała niepowtarzalną możliwość spotkania z utytułowanym sportowcem, by w swobodnej i kameralnej atmosferze poznać tajniki tenisa stołowego i zapytać o wszystko, co jest związane z tym sportem. Kucharski opowie o tym jaką drogę przeszedł, żeby dojść do miejsca, w którym się znalazł. Spotkanie to, jednak tylko pozornie dotyczy sportu. Tak naprawdę ma pokazać młodzieży, że swoje talenty i mocne strony można przekuć w sposób na życie. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie dostarczają właśnie spotkania z cyklu „Talent w roli głównej”.

 W niedzielę,  17 czerwca odbędzie się XIV Turniej Tenisa Stołowego „Dzieci Andrzejowi Grubbie”. 
Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ul. Nadwodnej.  
Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenie do turnieju należy kierować na adres organizatora: tel.: 662-444-272 (Bartosz Gajek, e-mail: ts.azsawfis@gmail.com) do dnia 16.06.2017 (sobota).

 

 

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy