Pierwszy w tym roku Herold Gdański
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Pierwszy w tym roku Herold Gdański

W 2022 roku Gdańsk jest Europejską Stolicą Wolontariatu, temat ten trafił na okładkę najnowszego Herolda Gdańskiego, który w wersji cyfrowej już jest dostępny dla mieszkańców. A jak wolontariat, to także Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której 30. finał już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia.

A
A
okładka herolda

Opisaliśmy także projekty, które Gdańsk złożył do II edycji tzw. Polskiego Ładu. Są to trzy projekty na łączną kwotę 100 mln zł. Przygotowano też dwie propozycje specjalne, za kolejne 7 milionów. Tu warto pamiętać, że wprowadzenie flagowego dla rządu programu Polski Ład oznacza zmniejszenie finansów miasta aż o 270 mln zł.

W najnowszym Heroldzie przedstawiamy także miejską ofertę zajęć na czas ferii zimowych i zapowiadamy jubileuszową, 10. edycję Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy też o odnowieniu pakietów na Karcie Mieszkańca, dzięki czemu zyskamy m.in. dostęp do wielu zniżek i bezpłatnych wejść do miejskich obiektów.

Z kulturalnych wiadomości wspominamy o nowych książkomatach i kandydaturze Gdańska do Sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie literatury. A będzie się działo!

Ostatnie tygodnie to także prawdziwy wysyp bohaterów wśród pracowniczek i pracowników firm i spółek związanych z transportem publicznym w naszym mieście. Postawa jest warta docenienia i zauważenia, co także opisaliśmy w Heroldzie Gdańskim.

W tekście Rafała Szczepkowskiego z Unii Metropolii Polskich można przeczytać, jak będą wyglądały miasta przyszłości. Tradycyjnie w numerze znalazły się także teksty miejskich radnych i felieton Romana Daszczyńskiego, redaktora naczelnego portalu Gdańsk.pl.

Zapraszamy do lektury.

Herold Gdański nr 1/2022

Marta Formella (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy