Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Park św. Barbary stanie się jeszcze piękniejszy

Pielęgnacja drzew, nowe alejki, a także plac zabaw dla starszych dzieci, ławeczki i mała architektura - jeden z gdańskich parków będzie jeszcze piękniejszy. Ogłoszono właśnie przetarg na rewitalizację parku św. Barbary. Jest to jeden ze zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Na składanie ofert firmy mają czas do 20 lutego.

A
A

Park św. Barbary od 2015 roku co roku wygrywał w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Również w  BO 2018  projekt ten otrzymał równy  tysiąc punktów, dzięki czemu znalazł się  wśród projektów realizowanych w dzielnicy Śródmieście. Głosami mieszkańców od czterech lat park wzbogaca się o kolejne elementy. W 2015 roku powstało boisko wielofunkcyjne, plac zabaw dla małych dzieci, miejsce ze stołami do gry w ping ponga i 2 stoły do gier planszowych. Rok później powstała tutaj siłownia pod chmurką. A w 2017 park zyskał nowe oświetlenie, a także pojawił się plac Street Workout dla młodzieży i dorosłych.

W poniedziałek, 4 lutego ogłoszono przetarg na rewitalizacje parku św. Barbary. W zakres zadania wchodzi pielęgnacja drzew, wykonanie robót ziemnych i nawierzchni żwirowej. A także montaż urządzeń zabawowych oraz elementów małej architektury i uporządkowanie terenu zielonego wraz z zasianiem traw.
Całość realizowana jest na podstawie projektów firmy „KONFIG Projektowanie i doradztwo techniczne” z siedzibą w Gdańsku. Planowany termin realizacji to 5 miesięcy od podpisania umowy.

Łącznie Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska realizować będzie 49 inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2018. Ich realizacja przewidziana jest do końca 2019 roku.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy